İşte Shiba Inu (SHIB)’dan Daha İyi Performans Gösteren 3 Altcoin

3.252

ABD’li yatırım şirketi The Motley Fool analistlerinden Sean Williams’a göre 3 altcoin projesi geçtiğimiz kasım ayında Shiba Inu (SHIB)’dan daha iyi performans gösterdi. Analiste göre SHIB’den daha iyi olan kripto para birimleri ise sırasıyla Avalanche (AVAX), The Sandbox (SAND) ve Crypto.com Coin (CRO) oluyor. Kriptoarena.com olarak bu altcoin’leri inceliyoruz.

Avalanche kasım ayında yüzde 87 arttı

Analist Sean Williams’a göre SHIB’den daha iyi performans gösteren ilk altcoin, geçen ay SHIB’i yüzde 87 kazançla geçen Avalanche (AVAX) oluyor. Avalanche’ı piyasa değerinde Shiba Inu’yu geride bırakan bu artış, yüksek performanslı Blockchain’ini çevreleyen heyecanın yanı sıra sunabileceği gerçek dünya hizmetinin doğrudan sonucu gibi görünüyor. En hızlı katman-1 Blockchain projelerinden biri olan Avalanche’ın geliştirme ekibine göre, iki saniyeden daha kısa bir işlem kesinliği ile saniyede 4.500 işlemi (TPS) işleyebiliyor. Williams, AVAX’ın Kasım ayında yükselişe geçmesinin sebebinin Avalanche platformunu yaratan Ava Labs ile Deloitte arasında ay ortasında kurulan stratejik ittifak olduğunu düşünüyor.

Metaverse altcoin projesi Sandbox kasım ayında yüzde 332 arttı

The Sandbox (SAND)’in kasım ayında yüzde 332 artış göstermesinin analiste göre başlıca nedeni, yatırımcıların metaverse iştahına bağlanabilir. Oyuncuları sanal dünyalar yarattıkları için ödüllendirmeyi amaçlayan metaverse odaklı bir oyun platformu olan Sandbox özünde, bu bir oyna-kazan platformu olarak biliniyor. SAND’e yönelik ilgi, Facebook’un 28 Ekim’de isim değişikliğini duyurarak Meta Platforms adını almasının ardından geçen ay arttı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın önümüzdeki yıl ve devamında metaverse yatırımlarını artıracağı konusunda çok net olduklarının belirttiği için analist Williams’a göre bu, Sandbox’ı en hareketli ve potansiyel olarak en hızlı büyüyen altcoin projelerinden birisi haline getiriyor. Dahası, geleneksel oyun platformlarından farklı olarak The Sandbox, sanal içerik oluşturucuların varlıklarına NFT’ler biçiminde sahip olmalarına olanak tanıyor.

Crypto.com Coin (CRO) geçtiğimiz ay yüzde 227 arttı

Crypto.com Coin (CRO) neredeyse 1 dolara ulaştıktan sonra, geçen ayı “yalnızca” yüzde 227 artış kaydettikten sonra geri çekildi. Analist Sean Williams’a göre Crypto.com Coin’in muhteşem Kasım ayını açıklamak için üç neden var gibi görünüyor. Analiste göre en büyük katalizör, CRO’nun önümüzdeki 20 yıl Staples Center’ın isim haklarını 700 milyon dolar ile satın aldığına dair ay ortasında yapılan duyuruydu. Analiste göre CRO’nun SHIB’i geçmesinin ikinci sebebi, Crypto.com’un 28 Ekim’de aktör Matt Damon’ın yer aldığı bir televizyon reklam kampanyası başlatmış olması. Öte yandan şirketin kripto para uygulaması ve Visa kartı şu anda yaklaşık 10 milyon müşteriye hizmet veriyor. Son olarak, Crypto.com Coin kullanıcıları, yıllık yüzde 12’ye kadar faiz kazanmak için Crypto.com Coin’lerini stake etme olanağına sahipler. Analiste göre ekim ayındaki ABD enflasyon oranının yüzde 6,2’lik 31 yılın en yüksek seviyesine ulaştığı göz önüne alındığında, enflasyon oranının çok üzerinde gerçek bir getiri elde etme yeteneği ile bu altcoin şu anda oldukça çekici görülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku