Çarpıcı İddia: Shiba Inu 1 Cent Olana Kadar Yakım Devam Edecek!

14.232
Bigger Entertainment’ın sahibi Steven Cooper, şirketin son 24 saat içinde 103 milyon daha Shiba Inu (SHIB) yaktığını duyurdu. Böylelikle, şirket tarafından yakılan toplan coin sayısı 1 milyara ulaştı.

 

 Şirketten iddialı açıklama!

Shiba Inu, son dönemde coin yakma işlemleri ile ön plana çıkıyor. Bu süreçte, Bigger Entertainment önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Şirket resmi olarak 1 milyar SHIB yaktı. Bigg Entertainment, üç aydan kısa bir süre önce yakma kampanyalarını başlattıktan sonra bu konuda lider konuma geldi. Steven Cooper, kullanıcılar müzik dinlerken SHIB yakan müzik listeleri oluşturdu. Bu rakamlar, SHIB geliştiricisi Shytoshi Kusama tarafından doğrulandı.

 

Steven Cooper’ın listesine göre, müzik listesi şu anda yaklaşık 600 şarkı içeriyor ve bu şarkılardan telif ücretlerinin yüzde 20 ila yüzde 100’ü projeye bağlı olarak yakılıyor. Bigger Entertainment resmi web sitesi, Shiba Inu (SHIB)’nun yakılmasının, fiyat 1 sente ulaşana kadar  devam edeceğini söylüyor. Shibburn’ün resmi Twitter hesabına göre, son 24 saat içinde iki işlemde 105 milyon resmi olarak dolaşımdan çekildi. Resmi rapor, Bigger Entertainment’in yakma işleminin yapıldığını doğruluyor. Şimdiye kadar, 1 katrilyonluk ilk arzın yüzde 41’i yakıldı.

 

Yakımlar, Shiba Inu fiyatını yükseltir mi?

Popüler memecoin Shiba Inu, artık karşıtlarının kabul ettiğinden daha fazla gerçek dünya kullanımına sahip olmaya başladı. Kripto para birimi, planlanan metaverse ile yakın gelecekte rekabet avantajına sahip olabilir. Deneyimli analist Keith Speights’a göre artan token yakımı, SHIB arzını azaltabilir ve fiyatını artırabilir. İşte haberin detayları. Arz ve talep yasalarına göre bir varlığın fiyatının yükselmesinin iki yolu bulunuyor. Buna göre talep artabilir veya arz azalabilir. Dolaşımdaki 549 trilyondan fazla Shiba Inu token’ı ile kripto para biriminin arzdaki bir sınırlamadan asla fayda sağlamayacağını varsaymak kolay görünüyor. Ancak analist Keith Speights’a göre, bu varsayım tamamen yanlış olabilir. Piyasaya sürüldüğünde SHIB 549 trilyon token’la başlamadı; ilk arz 1 katrilyondu.

 2020’de kripto para biriminin piyasaya sürülmesinden bu yana, tüm Shiba Inu token yakımlarını izleyen bir Twitter hesabı olan Shibburn’e göre, 410 trilyondan fazla token ölü cüzdanlara aktarılarak ve dolaşımdan çekilerek yakıldı. Bu yakımların çoğu, hediye olarak 500 trilyon SHIB token’ı alan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından yapıldı. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, token’ların yakımları devam ediyor. Analiste göre SHIB geliştiricilerinin Ethereum’un benimsediği gibi agresif bir yanma stratejisi uygulaması oldukça muhtemel görünüyor. Böyle bir senaryoda ise, SHIB’in fiyatı, arz ve talep yasalarının dikte ettiği üzere arz azaldıkça yükselebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku