SEC Üyesi Korkuttu: Kripto Para Sektörü İçin Tek Çıkış Yolu!

162
SEC üyesi Caroline A. Crenshaw, kripto para piyasasının yakında ne tür bir regülasyon ile karşı karşıya kalabileceğini açıkladı. Yönetici, kripto projeleri için ”güvenli bir liman” anlatısının yatırımcılara yarardan çok zarar verebileceğine ve şirketlerin yasal uyumluluğuğa biat etmesi gerektiğine inanıyor.

 

”Güvenli liman anlatısı” daha fazla riske ve güven eksikliğine yol açacak!

Her yıl yapılan ”SEC Speaks” isimli konferansta konuşan SEC üyesi Caroline A. Crenshaw, token ihraçları için” güvenli bir liman” anlatısına karşı olduğunu belirtti. Güvenli liman varlığı, ekonomik gerileme dönemlerinde elde tutması, hatta değer kazanması beklenen bir finansal araçtır. SEC üyesi , daha fazla kripto para projesinin SEC’e kaydolması gerekeceğini söyledi. Görüşlerinin kendi fikierlerini yansıttığını belirten yönetici, bu yaklaşımın kurumu veya diğer SEC üyelerini temsil etmediğini belirtti.

 

Crenshaw’ın vurgusu, kripto para piyasasının şirketler ve düzenleyiciler arasında enine boyuna tartışıldıktan sonra düzenlenmesi. Crenshaw, “teknolojik potansiyelinin olumlu olduğunu” belirtti ve kripto paralara karşı olmadığını ima etti. SEC üyesi, menkul kıymet yasalarının yatırımcıları koruyacağını ve ihlalcileri sorumlu tutacağını vurgularken, aynı zamanda kripto para  piyasalarının geleneksel piyasaları etkilemeden gelişmesine nasıl izin verilebileceğini araştırdıklarını söyledi. Crenshaw, kripto ile ilgili önceki menkul kıymet davalarına atıfta bulunduktan sonra, SEC’e kayıtlı çok az kripto para projesi olduğunu kaydetti.

 

Kripto para sektörünün tek çıkış yolu: “uyum için sorumluluğu kabul etme”

Crenshaw, güvenli bir liman anlatısının işe yaramayacağını reddediyor. Bunun için destekleyici argümanlar olarak, ICO’ların bağış toplama modelinin tamamen gerekli olmadığını ve ağ kullanımını teşvik modellerinin her zaman iyi niyetle uygulanmadığını belirtiyor. Sonuç olarak, güvenli bir limanın kripto para yatırımcıları için daha fazla kayıp yaratacağını ve bunun da piyasaya zarar vereceğini söylüyor  . Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, SEC üyesi yatırımcı korumasından da bahsetti. Bu konu, SEC’in çeşitli vesilelerle defalarca konuştuğu bir şey. Düzenleyici otorite, piyasaya daha derin ve daha geniş erişimin bilgisiz yatırımcıları olumsuz etkileyebileceğinden endişe duyuyor. Bu bir dereceye kadar doğru ve piyasadaki birçok kişi, bazı düzenlemelerin aslında piyasaya düzen ve meşruiyet getirebileceğini düşünüyor.

 

SEC Başkanından Çarpıcı Açıklamalar: Bitcoin Yükselişe Geçti!
 
Crenshaw, piyasa katılımcılarını herkesin yararına olacak olan “uyum için sorumluluğu kabul etmeye” çağırdı. Bu süreçte en önemli adım, tüm kripto para piyasasını izlemek ve denetlemek için SEC’e kayıt olmaktır. Gemini borsası da dahil olmak üzere uyumluluk standartlarını karşılamak için düzenleyicilerle aktif olarak ilgilenen birkaç piyasa katılımcısı bulunuyor. Bazı projeler, USDC ihraççısı Circle gibi, henüz yazılı olmayan menkul kıymet yasalarını karşılamaya da ağırlık vermeye başlıyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku