Türk Bitcoin ve Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı!

200

İzmir merkezli Türk Bitcoin ve kripto para borsası Coinzo, bu sabah itibariyle kepenk indirdiğini açıkladı. Borsanın konuya yönelik açıklamasına bakıldığında “hiçbir müşterinin mağdur edilmeyeceği” belirtiliyor. Borsanın neden kapandığı ise henüz belli değil. Coinzo, web sitesinde konuya ilişkin gerekli açıklamaları yaptı. İşte haberin detayları…

Türk Bitcoin borsası Coinzo faaliyetlerini durduğunu açıkladı

İzmir merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Coinzo bu sabah yaptığı duyuruda faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Türk kripto para borsası, kullanıcılarının bu süreçte mağdur edilmeyeceğini ve bakiyelerindeki Türk lirası ve kripto paralarını çekebileceklerini ifade ediyor. Şirketin kamuoyu ile paylaştığı açıklama ise şu şekilde:

Değerli Coinzo Kullanıcıları, Coinzo Teknoloji A.Ş. olarak 2018 yılından beri faaliyet içinde olduğumuz dijital varlık servis sağlayıcı (kripto para platformu) hizmetimizi sonlandırma kararı aldık. www.coinzo.com’a erişim 6 ay süresince açık olacaktır.  Kullanıcılarımız bu süreç içerisinde TRY ve kripto para bakiyelerini çekebilecek, alım/satım işlemleri hariç tüm özellikleri kullanabileceklerdir. Coinzo platformunda alım/satım işlemleri 11 Ekim 2021 Pazartesi saat 09:00 itibariyle durdurulmuştur. Faaliyet sonlandırma süreci için ilgili kurumlara bilgi verilmiştir. Destek ekibimiz bu süre boyunca kullanıcılarımızın sorunlarına çözüm üretmeye devam edecektir. Süreç hiçbir kullanıcımızın mağdur olmaması için özenle yönetilecektir.  Coinzo Teknoloji A.Ş. olarak kullanıcılarımızın karşısına yine kripto para ve Blockchain sektöründe yeni projelerle çıkmayı hedeflemekteyiz.

Coinzo, kullanıcılarının mağdur olmaması için ekstra özen gösteriyor

Türk kripto para borsası 2018 yılından bu yana sürdürdükleri faaliyetlerini durdurduğunu açıkladıktan sonra kullanıcıların mağdur olmaması adına kapanış sürecinin özenle takip edileceğini ifade ediyor. Öte yandan, günlük 500 milyon lirayı aşkın işlem hacmiyle Türkiye’de kullanılan en büyük 5 Bitcoin ve kripto para borsasından biri olan Coinzo, kapatma kararının sebebini ise açıklamadı

Borsanın kapatılmasının ardından, kullanıcıların bakiyelerindeki Türk lirası, Bitcoin veya diğer kripto paralarını çekmesi için takip etmesi gereken prosedür ise borsanın web sitesinde şu şekilde belirtiliyor:

1. www.coinzo.com ‘da kayıtlı e-mail adresi ve şifresi ile giriş yapılmalı.

2. Çekim işlemleri için gerekli güvenlik prosedürü olan iki aşamalı doğrulamanın aktif edilmesi gerekmektedir.

3. Kullanıcılarımızın bakiyelerinde bulunan Türk lirası ve kripto para varlıklarını çekmeleri gerekmektedir.

-Türk lirası çekim işlemleri için;

Türk lirası çekim işlemleri için kullanıcılarımızın doğrulanmış Coinzo hesabındaki isim ve soy isim ile eşleşen bir banka hesabına çekim işlemi yapması gerekmektedir. Akbank’a yapılacak çekim işlemleri havale olarak 7/24 gerçekleşecektir. Diğer bankalara yapılan çekim işlemleri EFT olarak bankacılık mesai saatleri içerisinde gerçekleşecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku