Gary Gensler SEC Başkanlığı’na Bir Adım Daha Yaklaştı!

0 49

ABD Başkanı Joe Biden’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başkanlık etmesi için aday gösterdiği Gary Gensler, göreve gelmeye bir adım daha yaklaştı.

Senato Bankacılık Komitesi, Gary Gensler’in adaylığını bugün 14’e 10 oy ile onayladı. Şimdi, Gensler’in SEC adaylığı son aşama olan Senato kürsüsüne gidiyor. Senato’da oylama için henüz net bir tarih belirlenmedi ancak Salı günü geç saatlerde onay oylamasının yapılması mümkün görünüyor. Allison Herren, Gensler’in adaylığı Senato tarafından kabul edilene kadar SEC başkanlığı yapmaya devam edecek.

Milletvekilleri, bazı kripto paralara özgü sorular ile birlikte, Gensler’e bazı sorular yöneltti.Gensler, kripto paraların hiç şüphesiz ödeme sisteminde değişim için bir katalizör olduğunu, finansal katılım için yeni fırsatlar yarattığını ve yatırımcıların korunmasına ilişkin yeni sorunlar yarattığını söyledi. Gensler daha önce Obama yönetimi sırasında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) yönetiyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku