ABD’li Şirketten Çarpıcı Dogecoin Hamlesi: Eklendi!

1.579
Business Insider’a göre ”Bitcoin of America”, ATM”lerine Dogecoin (DOGE)’i ekledi. Şirket, ABD Hazine Bakanlığı’nda  para hizmetleri işletmesi olarak kayıtlı.

 

”Bitcoin of America”, Dogecoin’i ATM hizmetlerine ekledi

Geçen yılın Ekim ayında, Bitcoin of America, Bitcoin ve Litecoin’e ek olarak Ethereum’u ekledi. Geçen yıl Mayıs ayında, şirket, klasik bir ATM ile kripto ATM’sini birleştirerek birçok temel işlev sunan “Evrensel Kiosk” projesini duyurdu. Bu yeni ATM’de, kullanıcılar bir banka kartından nakit para çekebiliyor.
Dogecoin (DOGE) Kurucusu Büyük Müjdeyi Açıkladı!
 
Kullanıcılar ayrıca, nakit olarak kripto para satın alabilir ve nakit karşılığında kripto satabilirler. Bussiness Insider’a göre, Bitcoin Of America, Dogecoin (DOGE)’in artan popülaritesini fark etti ve meme coin’i BTM’lerine dahil etme zamanının geldiğine karar verdi. Bugüne kadar, Bitcoin of America, 31 eyalette 1800 BTM’ye sahip.

 

Dogecoin Vakfı, bu altcoin projesine dava açacak

Dogecoin Vakfı, popüler YouTuber ve DOGE fenomeni Matt Wallace hakkında DOGE markası altında başka bir token piyasaya sürmeyi planladığı için yasal işlem başlatmayı düşünüyor. DOGE savunucusu olan Wallace, bir dizi tweet’te, trader’ları DOGE ödemeleriyle ilgili fırsatlar hakkında bilgilendirerek küresel çapta perakendeciler arasında DOGE ödemelerinin benimsenmesini teşvik etmeyi amaçladığını açıkladı. DOGE projesi için fon aramak yerine, Wallace ve ekibi, ”Accept Dogecoin” adlı yeni bir token oluşturarak girişimi desteklemek için fon toplayacaklarını açıkladı. Bu durumdan memnun olmayan Dogecoin Vakfı ve Shibetoshi Nakamoto takma ismini kullanan kurucusu, Wallace’dan DOGE‘ye “yardım etmek” amacıyla yeni bir token geliştirme planlarından vazgeçmesini istedi.

Dogecoin ekibi, DOGE markasının kötüye kullanılması ve yatırımcıları ”Accept Dogecoin” isimli tartşmalı kripto para birimi projesine yatırım yapmaya ikna edebilecek yanıltıcı ifadeler nedeniyle Wallace ve ekibine karşı yasal işlem yapma tehdidinde bile bulundu. İlginç bir şekilde, ”Accept Dogecoin” projesinin ekip üyelerinin, farklı suç örgütleriyle bağlantılı olduğu bildirildi. Ekibin lideri  Myles Watkins, adam kaçırmakla suçlanan eski bir suçluyken, başka bir ekip üyesi Baby Lambo Inu ve Tiger King de farklı kripto para sahtekarlığı  olaylarına karıştı. Takımın karanlık geçmişi, topluluğu Wallace’ın 29 Mart’ta piyasaya sürmeyi planladığı projesinin gerçek olup olmadığını merak ettiriyor. DOGE kurucusu şu ifadeleri kullandı:
Matt, kelimenin tam anlamıyla yasayı çiğniyorsun. Dogecoin Vakfı, size karşı yasal işlem başlatmayı düşünüyor. Dogecoin’e yardım etmiyorsunuz. Yaptığınız şey, suç teşkil ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku