Santiment ve Glassnode’dan Çarpıcı Bitcoin Yorumu: Başardı!

518
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), üç ay aradan sonra ilk kez 47 bin doları aşmayı başardı. BTC, an itibariyle yüzde 5 artış ve 891 milyar dolarlık piyasa değeri ile 46.928 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalaması (DMA) olan 48.278 dolara doğru hareket ediyor

Son hamlesiyle Bitcoin, 45.925 dolarlık direncin üzerinde büyük bir çıkış yaptı. Aşağıdaki resimde mum oluşumunu görebildiğimiz gibi, BTC şimdi 200 günlük hareketli ortalaması (DMA) olan 48.278 dolara doğru hareket ediyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment, BTC’nin 4 Ocak’tan sonraki 11 hafta içinde ilk kez 47 bin dolar seviyelerini aştığını açıkladı. Son üç ayda BTC zorlu bir enflasyon, savaş ve pandemi yolculuğundan geçti, ama hepsinin üstesinden gelmeyi başardı. Şu an itibariyle, Bitcoin için ortalama alım satım getirileri 6 haftanın en yüksek seviyesinde. Ayrıca Glassnode’dan gelen veriler, BTC arzının şaşırtıcı bir şekilde  yüzde 81’inin şu anda kârda olduğunu gösteriyor.

Son Bitcoin fiyat rallisi, genel kripto para pazarında  yüzde 4’lük güçlü bir artışla geliyor. BTC ile birlikte Ethereum da yüzde 4,67 arttı ve şu anda 3.306 dolardan üzerinde işlem görüyor. ETH, Bitcoin ile birlikte oldukça yakın hareket gösteriyor. Şu anda hem BTC hem de ETH haftalık grafikte yüzde 15’ten fazla arttı. KriptoArena’nın bildirdiği gibi, Ethereum’da balina sayısı artıyor. Ayrıca, Bloomberg’in indirimli nakit akışı modeline göre analistler, ETH fiyatının 2022’de bu yıl 8 bin dolara yükselebileceğine inanıyor. Diğer altcoin’ler de güçlü hamleler yapıyor. Cardano (ADA) haftalık grafikte yüzde 35 gibi şaşırtıcı bir kazançla en yüksek performansı gösteren altcoin oldu. ADA, 39.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1.17 dolardan işlem görüyor.

 

Birikim süreci, tamamlandı!

Önde gelen zincir üstü analisti Willy Woo, piyasanın tamamen sıfırlandığını, ancak piyasa fiyatlandırması ve yatırımcılardan gelen zincir üstü talebe göre olduğunu belirtti. Analist, sonunda, zayıf yatırımcılar tarafından zarara satılan coin’ler satın alındığından BTC birikiminin zaten gerçekleştiğini öne sürdü. Daha önce, geçmişteki birikim boyutunun, güçlü kapitülasyon nedeniyle 4 yıllık bir döngü ile sona erdiğini kaydetti. Ancak, birikim süreci, bu günlerde daha kısa ve daha küçük boğa/ayı döngüleriyle birlikte daha da küçüldü ve daha sık hale geldi.
Bitcoin fiyatı yeni zirveler yaparken, biraz teknik tablolara bakalım. Popüler kripto analisti Lark Davis, Bitcoin’in hala 200 günlük hareketli ortalamasının altında işlem gördüğünü söyledi. 45.500 doların üzerinde bir günlük kırılma, önemli yükseliş trendine yol açabilir. Bloomberg raporuna göre, ABD‘li petrol devi Exxon Mobil, pilot programının bir parçası olarak BTC madenciliğini araştırıyor. Dev şirket, fazla doğal gaz üretimini madencilikte kullanmak istiyor. Konuya aşina olan kaynaklar, Exxon Mobil’in Crusoe Energy Systems ile üretim fazlası gazı değerlendireceklerini ve BTC madencilik operasyonları için kullanacakları bir anlaşma imzaladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku