Santiment’ten Kritik Bitcoin ve Ethereum Yorumu: Dipten Satın Al!

2.845

Kripto para analitik firması Santiment, piyasadaki son çöküşün yatırımcıların “dipten satın alma” konusundaki ilgisini artırdığını söylüyor. Bitcoin (BTC)’deki düşüşten sonra yatırımcılar için bir fırsat olarak görülen bu durum için Santiment, verileri Twitter’dan paylaştı

Eylül ayının başından bu yana Bitcoin ve Ethereum için görülen “dipten satın al” anlatısı fiyatları destekler nitelikte

Kripto analitik firması Santiment, 114 bin Twitter takipçisine, Eylül ayının başından bu yana sosyal medyada görülen “dipten satın al” sloganı sayesinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının destek bulduğunu söylüyor. Firmanın bu konudaki açıklaması ise şu şekilde:

Bitcoin, 43.500 dolara kadar düştü ve Ethereum 3.540 dolara düştü. Ancak fiyatlar, 3 ayın en büyük ‘dipten satın al’ ilgi artışıyla sıçradı.

Santiment, üç adet merkezi olmayan finans (DeFi) odaklı kripto para dışında, ilk 100 kripto para listesinin tamamının, dijital varlık pazarından yaklaşık 600 milyar doların silindiği ve piyasanın çöktüğü gün önemli ölçüde ivme kaybettiğini belirtiyor.

İzlenmesi gereken önemli faktörlerden biri dipten satın alan trader’lar

Kripto analitik firması Santiment, piyasa katalizörlerinin Covid-19 pandemisine yönelik duyarlılığı ve ayrıca long ve short arasındaki oranı içerdiğini söylüyor. Firmanın bu durum hakkındaki yorumu ise şu şekilde:

ATOM, NEAR ve DFI istisnaları dışında, kriptodaki en büyük 100 varlık kırmızı renkteydi. Bu hafta sonu, izlenmesi gereken önemli faktörler ise küresel pandemi korkusu ve dipten satın alan traderlar ile piyasaları açığa alma arasındaki oran.

Halka açık olarak dipten Bitcoin satın alan ulus ise El Salvador ulusu oldu. Ülkenin başkanı Nayib Bukele, satın alma işlemini Twitter’dan duyurdu. Nayib Bukele’nin tweet’i ise şu şekilde:

El Salvador az önce dipten satın aldı!

Ortalama olarak 48.670 dolardan 150 adet coin aldık!

Kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ,son 7 günde yüzde 9.1 değer kaybeden Bitcoin anlık olarak 49.124 dolardan işlem görmekle beraber son 24 saatte yüzde 2.9 değer kazandı . Ethereum ise son 7 günde yüzde 2.5 değer kazanmakla beraber son 24 saatte yüzde 3.8 değer kazanarak anlık olarak 4.177 dolardan işlem görmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku