El Salvador, Dipten Bitcoin Satın Aldı! İşte Ayrıntılar!

701
Kripto para piyasasında meydana gelen sert düzeltme sonucu, Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler, yüzde 15 ila 20 arasında değer kaybettiler. BTC 2 ayın en düşük seviyesi olan 42.848 dolara düştü ve piyasa değeri 1 trilyon doların altına geriledi, Ethereum (ETH) ise 4 bin doların altına düştü.

El Salvador, 150 Bitcoin daha satın aldı

Bugün kripto para piyasasında, yatırımcıları dehşete düşüren bir kaos yaşandı. Ancak El Salvador için yine dipten satın almak için mükemmel bir fırsat oldu. Başkan Nayib Bukele, son piyasa çöküşü sırasında küçük Latin Amerika ülkesinin ortalama 48.670 dolardan 150 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. El Salvador, Eylül ayında BTC’yi yasal para birimi haline getiren ilk ülke olduğundan beri dipten satın almayı bir gelenek haline getirdi. Ülke, Eylül ayından bu yana 150 BTC alımı gerçekleştirdi ve Başkan Bukele çoğu durumda en dipten almayı başardo. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı 47 bin doların üzerine çıkmadan önce kısa bir süre 42.874 dolara düştüğü için bu sefer yedi dakikayla taban seviyesini kaçırdı.

 

El Salvador ilk dipten alımını Eylül ayında BTC fiyatı 40 bin doların altında işlem görürken aldı ve birçok uzman başkan’ı piyasa oynaklığı ve devlet hazinesine yol açacağı olası kayıplar konusunda uyardı. Bununla birlikte, başkan Bukele, BTC’nin 69 bin dolara ulaşmasıyla büyük karlar elde etti ve Ekim ayında yatırımı neredeyse ikiye katladı. El Salvador şimdi okullar ve hastaneler yapmak için Bitcoin kârını kullanıyor.

Kripto para piyasası 15 ayın en büyük tasfiyesini gördü

Bugün meydana gelen sert düzeltme, Eylül 2020’den bu yana kripto para piyasasındaki en büyük tasfiye olayına yol açtı. Son bir saat içinde yaklaşık bir milyar dolarlık tasfiye gerçekleşti ve Bitcoin yaklaşık 650 milyon dolar ile listenin başında, ardından 292 milyon dolar ile Ether geldi.

PlanB gibi piyasa uzmanları sene sonu için 100 bin dolarlık bir Bitcoin fiyatı tahmin ettiğinden, piyasa çöküşü birçokları için bir şok oldu. Ekim, BTC ve diğer birkaç altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı en büyük yükseliş aylarından biri ile birçok umut getirdi. Daha fazla BTC haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku