Tesla’da İşler Tıkırında Gidiyor: Cybertruck Siparişleri Tavan Yaptı!

35

Kullanılan son teknoloji ile birlikte benzersiz Tesla Cybertruck tasarımı, ilk teslimat tarihinden önce büyük ilgi görüyor. Musk’ın son göz bebeği model, çarpıcı sipariş rakamları ile Tesla’nın şu ana kadar piyasaya sürdüğü diğer modelleri geride bıraktı.

Tesla emin adımlarla hedefine ilerliyor

Finbold tarafından edinilen verilere göre, 25 Mayıs 2021 itibarıyla, 2019’da tanıtılan model için tahmini Cybertruck ön siparişleri 1.08 milyon idi. Bu rakam, Tesla’nın 2019-2020 yılları arasında iki yılda teslim ettiği 866.750 araçtan daha fazla.

Elektrikli araç üreticisi geçen yıl 499.550 araç teslim ederken 2019 yılında bu rakam 367.200 olarak gerçekleşti. Ayrıca Tesla, araç teslimatlarında yıllık istikrarlı bir artış kaydetti ve rakam 2016 ile 2020 arasında yüzde 558,2 arttı.

Cybertruck neden daha fazla ilgi görüyor?

Cybertruck sahip olduğu tasarım ve entegre teknoloji ile, araç severler arasında bu modele sahip olma motivasyonunu en üst düzeye çıkarıyor. Tesla’ya göre araç, dayanıklı ve yolcu güvenliğini artıran bir dış koruma ile inşa edildi. Ek olarak, tasarım aynı zamanda zırhlı camın yanında paslanmaz çelikten bir yapısal kaplama ile neredeyse delinmez bir dış iskelete sahip.

Cybertruck sipariş vermek için, müşterilerin iade garantili 100 dolar ödemesi yeterli. Bu, herkes için büyük bir kolaylık sağlıyor. Depozito miktarı çok uygun, ancak analistler teslimatlara dönüştürülen sipariş sayılarına şüpheyle yaklaştı.

ABD dışında da satışa sunulacak

Cybertruck ilk olarak sadece ABD’de satışa sunulacak. Ancak, Musk, aracın farklı bir versiyonunu diğer ülkelerde de satışa sunmayı hedeflediğini açıkladı. Yapılan anketlere göre, ABD dışında da araca büyük bir ilgi söz konusu.

Cybertruck’ı piyasaya sürerken Tesla, hala mühendislik aşamasından geçen araç için net bir üretim planı sunmamıştı. Ancak Musk, o zamandan beri mühendislik çalışmalarının tamamlandığını duyurdu ve potansiyel alıcılara modelin yakında satışa sunulabileceğini söyledi. Dahası, Teksas ve Berlin’deki fabrikaların inşası muhtemelen üretimi artıracak.

Tesla’nın rakipleri boş durmuyor

Etkileyici Cybertruck siparişi verileri Tesla, için büyük bir başarı ancak piyasada hala büyük bir rekabet var. Özellikle, hem General Motors hem de Ford, elektrikli kamyon işine girme planlarını duyurdu. Özellikle Tesla üretime başladığında, geleneksel kamyon sürücüleri rakiplerinin diğer modellerini tercih edebilir. Örneğin Hummer, modelinin üretimine bu yılın sonlarında başlamayı planlıyor.

Aynı zamanda Tesla, ekolojik endişeler nedeniyle, Bitcoin ödemelerini askıya aldığını duyurduktan sonra tartışmalara yol açtı. Bitcoin karşıtlığı, alıcıların bir kısmı arasında rahatsızlığa neden oldu. Bazı müşterilerin Tesla’nın kararını protesto etmek için Cybertruck ön siparişlerini iptal ettikleri bildirildi.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku