Ripple (XRP)’dan Yatırımcılarını Sevindirecek NFT Hamlesi!

61

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava sonrası çalkantılı günler geçiren Ripple (XRP), yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ses getiren ortaklıklar imzalayan Ripple, şimdi de gözünü NFT’lere dikti.

Ripple’a NFT Takviyesi Geliyor

Ripple tarafından bugün yayınlanan bir göngeriye göre, Ripple, XRP Ledger (XRPL) ağı üzerinde NFT’lerin üretimini sağlayacak ve işlem ücretlerini çok daha azaltacak yeni bir adım atmayı planlıyor. NFT’nin kripto para birimi endüstrisinin göz bebeği olmasına rağmen, özellikle 2021’in ilk çeyreğinde, yüksek işlem ücretleri sektörü sekteye uğrattı.

Ripple (XRP)'da Balina Günü: Büyük Borsalara Yüzmilyonlar Boşaltıldı!
Ripple (XRP)’da Balina Günü: Büyük Borsalara Yüzmilyonlar Boşaltıldı!

Kripto para sektörünün en büyük projelerinden bazıları 2021’in başından bu yana NFT’ler sayesinde ciddi bir yükseliş elde etti. Ripple ise ağdaki akıllı kontrat eksikliğinden dolayı bu pastadan pay alamıyordu. Ripple’ın bugünkü duyurusu ise XRP Ledger ağına da NFT desteğinin geleceğini gösterdi. RippleX genel müdürü Monica Long, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

 Ripple ekosistemine NFT’lerin gelebileceğini ve bunları üretmenin Ethereum ağına kıyasla çok daha az masraflı olacağından eminiz.

2022’de hayata geçecek

Monica Long, XRPL ağının işlemleri gerçekleştirmek için farklı bir konsensüs kullanması nedeniyle ise bunun Bitcoin gibi Proof-of-Work tabanlı ağlardan 120 bin kat daha verimli olduğunu vurguladı. Son dönemde Elon Musk’ın eleştirileri ile gündeme gelen enerji verimliliği konusuna da böylece gönderme yapılmış oldu.Ripple, NFT desteği için net bir tarih vermedi fakat bu girişimin 2022 yılı içerisinde getirilebileceği öngörülüyor.

Ripple fiyatı 1 doların üzerine çıktı

Ripple Salı günü, boğaların gücü tükendikten sonra, 0,65 dolarlık birincil destekten gelen yükseliş trendini sürdürmek için  1 dolar’ın üzerindeki seviyelerden düzeltme yaşadı. 0,9 dolar’ı destek seviyesine çevirdikten sonra, toparlanmaya odaklandı ve 1 doların üzerindeki seviyeye çıkmayı başardı.

Hareketli Ortalama Yakınsama Uzaklaşması (MACD) göstergesi, sıfır çizgisine (0.00) olan açığı kapatırken hakim yükseliş trendini doğruluyor. Ayrıca, MACD, sinyal hattının üzerindeki sapmayı genişletmeye devam ederek yükseliş eğilimini teyit ediyor.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku