Ripple 2030 Hedefini Açıkladı: Şirketten Ses Getirecek Bir Ortaklık Daha!

147

SEC ile yasal mücadelesine devam ederken bir yandan da yatırımcılarını heyecanlandıran ortaklıklar imzalayan Ripple (XRP), kripto para endüstrisinin sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı hedeflediği için operasyonlarının 10 yıl içinde karbon nötr olmasını istediğini söylüyor.

Ripple çarpıcı bir ortaklık imzaladı

Karbon nötrlüğü, karbondioksit emisyonlarını karbon dengeleme yoluyla uzaklaştırmak veya basitçe karbondioksit emisyonlarını tamamen ortadan kaldırıp, karbon sonrası ekonomiye geçiş için net sıfır karbondioksit emisyonları elde etmeyi ifade eder.

Ripple (XRP)'da Balina Günü: Büyük Borsalara Yüzmilyonlar Boşaltıldı!
 

Küresel XRP arzının önemli bir kısmına sahip olan San Francisco merkezli firma Ripple, kar amacı gütmeyen kuruluş XRP Ledger Foundation, enerji odaklı Blockchain projesi Energy Web ve düşünce kuruluşu Rock Mountain Institution ile bir takım kurduklarını söylüyor. Blockchain firmaları gibi enerji alıcılarının emisyonsuz yenilenebilir enerji elde etmelerini sağlayan açık kaynaklı bir araç olan EW Zero’yu kullanarak kamu Blockchain’lerinin karbondan arındırılmasını hedefliyorlar.

Şirket üniversitelerle çalışmalar yürütüyor

Ripple ayrıca kripto para birimleri, kredi kartları ve nakit işlemleriyle ilgili enerji tüketimini değerlendirmek için önde gelen üniversitelerle ortaklaşa yeni araştırmalara öncülük ettiğini belirtiyor. Ayrıca ödeme şirketi, şirketin karbon emisyonunu azaltmaya yardımcı olacak çabalara yatırım yapmayı planladığını söylüyor. Şirket şu açıklamayı yaptı:

“Sektörün karbon nötrlüğü konusundaki çabalarını hızlandıran girişimlere ve projelere daha fazla kaynak ayırmayı hedefliyoruz:

Ripple’ın kendi karbon emisyonunu kapsamlı bir şekilde ölçmek ve küresel olarak tüm ofislerimiz ve ticari faaliyetlerimiz için temiz, yenilenebilir enerji satın alarak bunu azaltmak temel hedefimiz.

2030 yılına kadar kalan tüm emisyonlarımızı ortadan kaldırmak ve yeni nesil karbonsuzlaştırma teknolojisini uygun ölçekte yerleştirmek amacıyla yenilikçi karbon giderme teknolojisine yatırım yapıyoruz.”

Bitcoin eleştirilerin hedefinde

Ripple (XRP)’ın çevresel etkisini azaltma taahhüdü, Bitcoin (BTC) bir enerji canavarı olma eleştirisiyle karşı karşıya kaldığında geliyor. Bu ayın başlarında Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil şirketinin, lider kripto varlığını üretmek için gereken enerji nedeniyle artık BTC’yi ödeme olarak kabul etmediğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku