Bitcoin için Kritik Seviye Açıklandı: FUD ve Volatilite Devam Ediyor!

837

Pek çok yatırımcı Bitcoin fiyatı bin dolarlık yukarı ve aşağı dalgalanmalarla devam ettiği için hafta sonuna kadar yeni bir hareketi olup olmayacağını merak ediyor. Bitcoin (BTC), hafta sonu etkileyici olmayan bir haftalık kapanış sunmaya hazır göründüğü için 25 Eylül’de kısa bir süre 42 bin doların altına düştü.

Ünlü analist Van de Poppe: Bitcoin 38 bin doların üzerinde olursa iyi

Elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin toparlanmadan önce cumartesi günü bir saatten biraz fazla bir sürede 1.000 dolar kaybettiğini gösterdi. Hafta sonu Bitcoin fiyatı 43.000 dolar civarında başlamıştı. Bazıları bu seviyenin, haftalık kapanış yaklaşırken tutulması gereken kritik bir seviye olduğunu düşünüyor.

Diğerleri, cuma günkü volatilitenin ardından daha düşük fiyat hareketinin BTC için de uygun olacağını ve boğalar için 36.000-38.000 dolar kesme noktası olacağını savunuyor. Michaël van de Poppe de ikinci gruptakilerle aynı görüşü paylaşıyor. Cuma günü geç saatlerde Twitter takipçilerine verdiği demeçte Bitcoin hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin için kritik seviye hala aynı, 38-40 bin dolar arasında seviyeyi görmeyi tercih ederim. Bu olursa, her şey yolunda.

Yorumcular arasında, Çin’in “yasaklama” hikayesi hala tartışmalara hükmediyor

Kaosa rağmen, hükümet mevcut pozisyonunu tekrarlarken Çin’den kaynaklanan hiçbir şey değişmedi. Söz konusu kripto yasağı ilk olarak Eylül 2017’de başladığında, Bitcoin sadece üç ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ise Çin’in yasakladığı teknolojilerin başkaları için zenginlik yarattığını belirtiyor. Analitik firması CoinMetrics’te veri bilimcisi olan Jon Geenty ise bu arada Bitcoin’in her Çin “yasaklama” hikayesinden sonra nasıl performans gösterdiğini gösteren karşılaştırmalı bir grafik hazırladı. Korkuların aksine, BTC fiyat hareketi aslında bu tür olaylardan sonra istikrar kazanıyor.

Altcoin’ler için görünüm ise Bitcoin (BTC)’in daha düşük seviyelerde ikiye katlanması sayesinde gün içinde umutsuz görünüyordu. Ethereum (ETH), boğalar için temel 2.800 dolarlık destek seviyesinin yakınında 2.825 dolar civarında dururken, piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin çoğu gün içinde yüzde 6-7 kaybetti. Bu konuda Van de Poppe, toplam kripto piyasa değerinin haftalık kapanışında hala “güzel bir yeniden test” görebileceğini de sözlerine ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku