Seçim belirsizliğinden sonra, kripto piyasasındaki yatırımlar domino etkisi yaratacak

0 16

Bitcoinin fiyatı bir haftalık seçim belirsizliği sırasında yükseldi. Yatırımcılar kenarda daha fazla paranın beklediğini söylüyor

  Piyasalar 2020 ABD başkanlık seçimlerinin benzersiz belirsizliklerini sindirmeye devam ederken Bitcoin yatırımcıları kenarda dijital para biriminin fiyatını daha da yükseklere çıkarabilecek sermaye olduğunu söylüyor.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatı 15.000 $ dahil olmak üzere temel fiyat seviyelerini kırarak yükseldi. Bitcoin yeşil alandaki tek kripto para birimi değil Ethereum da aynı dönemde % 10dan fazla kazanç sağladı. 

Hisse senetleri de Cuma günü kapanışa doğru yükseldi ve Nisan ayından bu yana S&P 500 için en iyi hafta olarak belirlenen hafta sona erdi.

Kriptoya gelince ticaret şirketi yöneticileri yatırımcıların hala kenarda oturduğunu beklediklerini ve seçim sonuçları kesinleştikten sonra kripto para birimlerine daha fazla para tahsis etmeyi beklediklerini söylüyor. Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden zaferi sırtlayacak gibi görünüyor. 

Three Arrows Capitalin kurucularından Kyle Davies The Block Liveın bir bölümünde “Bunu birinci riske girmek için harika bir zaman olarak gördük” dedi. “Bu belirsizlik gider gitmez tüm bu nakit kriptoya akacak.”

Global Tradingde Genes yöneticisi Joshua Lim : Kargaşa ve belirsizlik ortamı kaybolur kaybolmaz BTC ve ETHye büyük oranda yatırımların devam etmesini bekliyoruz.”

Global Tradingde Genes yöneticisi Joshua: Seçim belirsizliği ortadan kalkınca BTC ve ETHye büyük oranda sermaye akışının devam etmesini bekliyoruz. ” dedi.

Yatırımcılar BitMEXten uzaklaştıkça son fiyat hareketinin temelini oluşturan vadeli işlem platformlarında likidasyon eksikliği oldu. Pattern Researchten Akshai Rajendran bir endüstri panelinde perşembe günü “BitMEXin kaybı ve tasfiyelerin kaybının” daha az aşağı yönlü baskıya dönüştüğünü söyledi.

Rapor BitMEXin bitcoinin yıl için yeni zirvelere doğru yarıştığı 21 Ekimde 75 milyon dolarlık rakamın çok altında tasfiye edilmiş bitcoin vadeli işlem sözleşmesinde 54 milyon dolar bildirdi.

Gerçekten de yatırımcılar bu piyasadaki yükselişin daha sessiz olduğunu ve daha az döviz kesintisi ve nispeten sessiz volatiliteye dikkat çektiğini söylüyorlar.

Three Arrowtan Davies piyasadaki son gelişmelerin bu rallinin 2017deki yaklaşık 20.000 $ lık rallinin sahip olmadığı niteliklere sahip olabileceğini gösteriyor.

Davies: “Sanırım bu ralli bir dizi şeyin bir araya gelmesi” dedi.

Davies bazı firmaların MicroStrategy ve Squarein adımlarını izleyerek hazine rezerv stratejilerinin bir parçası olarak Bitcoine yatırım yapmak stediklerini söyledi.

Davies: “Singapurun en büyük şirketi ve Güneydoğu Asyanın en büyük bankası olan DBS bir kripto para borsasına sahip olacaklarını açıkladı” dedi:

“Bir şirket bitcoin tutmaya karar verdiğinde hemen diğer komşu şirketlerin de aynı soruyu sorması gerekir. Singapurdaki büyük şirket bunu yapmaya karar verdiğinde bu kademeli bir domino etkisi haline gelir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku