Ripple (XRP) ve SEC Davasında Anlaşma İhtimali Var mı?

61

Ripple, son zamanlarda SEC ile yasal mücadelesinin üstesinden geliyor gibi görünüyor. Ancak bazılarına göre uzlaşmaya varılması, artık davanın en makul sonucu olmayabilir. Avukat Jeremy Hogan kısa süre önce böyle bir anlaşmanın olası sonuçlarını incelerken, SEC’in Kik Interactive ve Telegram davalarını örnek olarak ele aldı.

Ripple camiasında sevilen bir avukat olan Jeremy Hogan XRP ve SEC arasındaki davayı inceledi

Başlangıçta Ripple davası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için çocuk oyuncağı gibi görünüyordu. XRP piyasası bir gecede çöktü, borsalar varlığı listeden çıkardı, Ripple’a karşı piyasa duyarlılığı olumsuz etkilendi, eleştirmenler XRP için sonun bu olduğunu belirttiler. Ancak o zamandan bu yana geçen altı ay içinde Ripple büyük bir geri dönüş yaşadı. Ancak bir avukata göre, her şeye rağmen, dava bir anlaşma ile sonuçlanabilir.

XRP camiasında sevilen bir avukat olan Jeremy Hogan, en son videosunda böyle bir anlaşmanın nasıl bir izlenim uyandırabileceğini inceledi. Son üç yılda SEC, kripto şirketlerine karşı birkaç dava açtı. Çoğu şirket, düzenleyici ile anlaşmak için hızla harekete geçti. Bazıları için bunun nedeni, SEC ile savaşacak kaynaklara sahip olmamalarıydı. Diğerlerinin hemen anlaşmaya çalışmasının sebebi ise, bazı yasaları çiğnediklerini bilmeleriydi.

Kik Interactive ve Telegram, SEC ile davalarında başa baş giden platformlardı. Ayrıca ilginç bir şekilde, ikisi de, kripto piyasasına girmelerinin yanı sıra mesajlaşma şirketleriydi. İki şirket de davayı kaybetti ve sonunda anlaşmaya gitmek zorunda kaldılar. Jeremy’ye göre, Ripple da büyük olasılıkla bu rotada ilerliyor. Kik ve Telegram davalarından dersler çıkaran Jeremy, XRP’nin anlaşmadan elde etmek isteyeceği üç şeyi özetledi.

Ripple (XRP)’ın bu anlaşmadan elde etmesi gereken şeyler

Jeremy Hogan’a göre Ripple için en önemli ilk şey, işini devam ettirebilmesi. SEC’in suçlamaları, Paragon Coin gibi bazı kripto şirketlerini piyasadan silmişti. Ripple’ın peşinden koşması gereken ikinci şey ise, gelecek için netliğin sağlanması. Ripple ve ikincil piyasa, bunun arkasında SEC fiyaskosunun olduğunu bilmelidir. Jeremy’ye göre SEC, XRP menkul kıymet ihlali konusunda ikincil piyasaya (borsalar) yönelik gelecekteki tüm suçlamaları düşürmeyi asla kabul etmeyecektir. Ancak düzenleyici, “davanın açılmasından ardından gerçekleştirilen satışların menkul kıymet satışı olmadığını” açıkça belirtebilir. Avukata göre, piyasanın alacağı netlik en fazla bu kadar olabilir.

Diğer bir çözüm, Ripple’ın emanet cüzdanındaki XRP’lerini doğrudan onaylanmış yatırımcılara ve/veya şirketlere satmasıdır. Hogan’a göre bunu, ODL yoluyla müşterilerine XRP satarak yapabilir. ODL müşterilerinin arasında genellikle bankalar ve ödeme işlemcileri bulunuyor. İki taraf da böyle bir anlaşmayı kabul ederse, Ripple’ın kısa sürede borsalara geri dönebileceğini söyleyen Hogan, aşağıdakileri ifadeleri vurguladı:

Bunlar, borsalara XRP’yi yeniden listeleme güveni verecek. Sadece biraz zorlamaya ihtiyaçları var ve belirtildiği gibi bir anlaşmanın XRP’nin birçok borsada yeniden listelenmesine yol açacağından eminim.

Bununla birlikte, böyle bir anlaşmadan kripto para birimi topluluğu için çıkarılacak en önemli şey, Ripple (XRP)’ın menkul kıymet ihlalleri konusunda net olan ilk kripto şirketi olacağıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku