Ripple Fiyatı, Bu Duyuruyla Sert Yükseldi! İşte Detaylar…

21

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, San Francisco merkezli ödeme girişiminin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan yasal savaşı sona erdikten sonra halka açılmayı planladığını söyledi. Garlinghouse’un sözlerinin yanı sıra, Ripple fiyatı da geçen yıldan bu yana artmaya devam ediyor.

Ripple fiyatı artarken, CEO XRP’nin halka arzını duyurdu

Consensus 2021 etkinliği sırasında yapılan bir röportajda Garlinghouse, kripto borsasının Nisan ayında Nasdaq’taki ilk çıkışını takiben Coinbase’e hayranlığını dile getirdi. Ripple fiyatı genel kripto piyasasının düşüşte görünmesine rağmen yüzde 14.88 artarak 1 dolara yükseldi. XRP şu anda yazım sırasında 44,21 milyar dolarlık piyasa değeriyle 1,02 dolardan işlem görüyor. Bunu bir perspektife oturtmak için, Ripple fiyatı geçen yıla göre yüzde 390 arttı. Garlinghouse, ilk halka arz planını ilerletmeyi düşündüğünü, ancak SEC ile olan dava bitene kadar beklemek zorunda kalacağını söyledi ve şunları ekledi:

Ripple’ın halka açık bir şirket olma olasılığının bir noktada çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Bir SEC davasının ortasındayız ve öncelikle bu konuyu kapatmamız gerektiğini düşünüyorum. SEC bir S1’i onayladığında, kapanışa ve netliğe ve uzun süredir aradığımız düzenleyici kesinliğe sahip olduktan sonra bunu yapmak daha kolay.”

Ocak 2020’de Garlinghouse, önümüzdeki 12 ay içinde kripto alanında genel bir halka arz olacağını öngördüğü için Ripple’ın halka açılma planını açıkladı. Aralık ayında SEC, Ripple fiyatı konusundaki değişimlerin ve XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar bir menkul kıymet olarak kaldığını iddia ederek ödeme devi hakkında resmi olarak şikâyette bulundu. Ancak bu durum Ripple fiyatı konusunda bir değişiklik yaratmışa benzemiyor.

Ripple, SEC’in yasal kayıtlara erişimini durdurma haberler geliyor

Mevcut Ripple fiyat artışı, XRP’nin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadelesinde küçük bir zafer daha kazandığı için meydana geliyor. Ripple, düzenleyici tarafından talep edildiği gibi SEC’in, şirketin yasal evraklarından herhangi birini almasını engellemeyi başardı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şikayetteki davasını desteklemek için Ripple’ın yasal sorunlarına erişim talep etti.

Menkul kıymetler komisyonuna göre bu belgelere erişim, Ripple’ın 2013 ICO satışından önce XRP’nin “güvenliğinden” haberdar olduğunu kanıtlamasına yardımcı olacak. Ancak, SEC’in Ripple’ın XRP satışıyla ilgili belgeler üretmesine yönelik talebi bir New York yargıcı tarafından reddedildi. Bu davanın meşruiyeti, New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Sarah Netburn tarafından denetlendi. Karar, 30 Mayıs Pazar günü Netburn tarafından verildi. Yargıç Sarah Netburn halka açık dosyada şunları kaleme aldı:

Ripple, SEC’in talep ettiği iletişimlerin feragat edilmemiş avukat-müvekkil ayrıcalığı tarafından korunduğunu iddia ediyor. Avukat-müvekkil ayrıcalığı, “avukatlar ve müvekkilleri arasında tam ve açık bir iletişimi teşvik eder ve böylece hukukun gözetilmesi ve adaletin idaresinde daha geniş kamu çıkarlarını teşvik eder”.

Ripple fiyatını etkileyen mahkemede SEC’in hareketi reddedildi

“Adil bildirim” verilmesi, SEC ile Ripple mücadelesinde önemli bir konu oldu. Ripple, son sekiz yıldır, SEC’in Blockchain teknolojisinin herhangi bir menkul kıymet kuralını ihlal edip etmediği konusunda hiçbir zaman “adil bir bildirim” sağlamadığını söylüyor. Bunların yanı sıra FinCEN ve ABD Adalet Bakanlığı, XRP’yi aynı anda dönüştürülebilir bir sanal para birimi olarak kabul etti. Ripple şimdi bu sorunu ileriye taşımak için çalışıyor, SEC’in eylemsizliklerine ve ani tutum değişikliğine odaklanıyor. Yargıç Netburn ise Ripple’ın savunmasında haklı olduğu açıkça tespit edilirse tavır almayacağını belirtti. Hâkime göre:

Ripple’ın sübjektif ruh halini mi yoksa avukat tavsiyesini sadece savunma yaparak ve böylece ayrıcalığından feragat ederek gündeme getirip getirmediği konusundaki sınırlı soruya ulaşıyorum. Ancak bunu gündeme getirmedikleri sonucuna varıyorum. Buna göre, SEC’in hareketi REDDEDİLDİ. Daha sonraki bir tarihte Ripple, iyi niyetliliğini ve inançlılığını ortaya koyarsa veya adil bildirim savunmasını desteklemek için ayrıcalıklı iletişimlerine güvenirse, davacı Mahkemeye başvurusunu yenileyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Newsbtc.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku