Hedge Fonu Efsanesi: Bu Kripto Para, Bitcoin ile Rekabet Edebilir

15

Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio, CNBC’deki röportajı sırasında şirketin Asya sorumlusu Christine Tan’e Bitcoin (BTC)’in artık “alternatif bir para birimi” olarak ele alınabileceğini söyledi. İşte haberin detayları…

Bridgewater Associates CEO’su: Bitcoin, bir kripto para birimi olarak önemli bir alternatif

Bridgewater Associates CEO’su Dalio mevcut para birimlerinin dijitalleştirilmiş versiyonları ile Blockchain teknolojisini kullanmak gibi özellikleri ve avantajları açılarından  “alternatif para birimleri” olarak tanımladığı kripto para birimleri arasında ayrım yapmanın önemli olduğunu ifade etti.

Milyarder Ray Dalio’ya göre, halihazırda kullanımda olan para birimlerinin dijitalleştirilmiş versiyonlarını almak veya bunlara yatırım yapmak alternatif bir para birimine sahip olmaktan oldukça uzak bir durum. Zira Bitcoin (BTC), var olan para birimlerinin bu şekilde dijitalleştirilmiş versiyonları karşısında sağlam bir alternatif para birimi konumunda durmaktadır. Geçtiğimiz günlerde milyarder CEO Dalio’nun, bu açıklamalarını destekler nitelikte, Bitcoin (BTC) yatırımları yaptığına dair de çeşitli haberler yayınlamıştı.

Ray Dalio: Bitcoin ve Çin’in Dijital Yuanı arasında önemli bir rekabet oluşabilir

Dünyanın en büyük hedge fonunun başkanı ve Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio , yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen Dijital Yuan’ın potansiyel olarak en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile rekabet edebileceğini öne sürmekle birlikte kripto pazarını tamamen ele geçirmesinin olanaksız olduğunu açıkladı.

Dalio’ya göre dijital RMB’nin uluslararası piyasalara yayılması birçok insan için çok uygun bir alternatif olma potansiyeline sahip. Ancak Ray Dalio, uygun bir alternatif olması gibi avantajlarının yanında dijital RMB’nin Blokchain teknolojisi kullanmadığından gizlilik sorunları yaratabilmesi açısından dezavantajlarının da olacağına dikkat çekti.

Dijital bir dolardan da bahseden Ray Dalio, Dijital Doların uygulanabilir bir alternatif olsa bile piyasada Dijital Yuan kadar rekabetçi olamayacağını da sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku