Rekor Üstüne Rekor Kıran Bitcoin de (BTC) Sırada Ne Var?

0 2

Bitcoin (BTC) bugün başka bir rekora daha imza attı ve 38 bin dolar seviyesini aşarak piyasa değeri ile Alibaba ve Teslayı geride bıraktı.

 Bu yıl Bitcoin rallisi hız kesmedi tüm zamanların rekoru defalarca kez kırıldı. Kripto para piyasasının değeri ise şu an 1 trilyon doların üzerinde.

Kripto para birimlerine artan ilgi zayıflayan ABD dolarının salgının sarstığı ekonominin ve kısıtlamaların uzamasının bir sonucu olabilir. ABD yeni Covid-19 vakaları sayısında rekorlar kırarken birçok yatırımcı sınırların yeniden açılmasının ve normal yaşama geçmenin çok uzak olduğunu düşünüyor bu nedenle yatırımlarını diğer pazarlara karşı çok daha iyi performans gösteren kripto para birimlerine yapıyorlar.

 Aktif Bitcoin adresleri hali hazırda 2017nin yüksek seviyesini aştı ve analistler bazı HODL yapanların Bitcoinlerini kârla satmayı düşünebileceği için bunun başka bir satış hareketini tetikleyebileceğini söylüyor.

Zayıflayan USDnin yanı sıra Bitcoinin yükseliş trendi üzerinde etkisi olabilecek başka faktörler de var. Örneğin JP Morgan 5 Ocakta açıkladığı uzun vadeli Bitcoin fiyat tahmini 146 bin dolar olarak belirledi. ABD Bankacılık düzenleyicileri bankaların ödemeler için daha az dalgalı kripto para birmlerinin özellikle de yerel para birimine bağlı stablecoinlerin kullanımına izin verdi.

BTC Fiyat Analizi

Saatlik BTC / USD grafiğinde keskin bir üçgen var. En son hareketler boğaların yorulduğunu gösteriyor MACD ve göstergeler grafiklerinin tepesinde ve uyarı sinyali veriyor.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi Bitcoin dinamik bir dirence yaklaşıyor ve satıcılar burada pozisyonlarını kapatmaya karar verirlerse düzeltme 36.385 dolar ve 34.440 dolara kadar düşebilir.

Yükselişin sonu yaklaşmış gibi görünse de Bitcoinin ABD doları karşısında 45 bin dolara kadar tırmanabileceğini gösteren başka bir kanal oluşuyor.

Bitcoin meraklıları ve alıcıları için bir sonraki hedef 40 bin dolar iken parite dinamik direnci destek olarak test etmek için düzeltebilir ve 45 bin dolara doğru yükseliş trendine devam edebilir.

Paritenin yükseliş trendi artan COVID-19 vakalarının ortasında ABDde yeni uygulanan ticari operasyon kısıtlamalarıyla desteklenebilir. Sonuç olarak ABD ekonomisi kış aylarında zorlanabilir ve ABD doları büyük olasılıkla düşüşe devam edecek ve bu da Bitcoin fiyatının artmasını tetikleyecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku