Bitcoin (BTC) Artık Tesla dan Daha Değerli!

0 0

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son fiyat rallisi ile birlikte en değerli varlıklar arasında Teslanın üstüne çıkmayı başardı

Piyasa değeri bir şirketin veya varlığın değerinin ne kadar olduğunu ifade eder. Asset Dashe göre Teslanın piyasa değeri 716 milyar dolar ancak dün 640 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Bitcoin bugün Teslayı da geride bırakarak Facebook Amazon ve Appleın ardından genel olarak 7.sıraya yükseldi.

Son 24 saat içerisinde Bitcoinin piyasa değeri yüzde 10.4 arttı ve bu durum aynı zamanda Bitcoinin teknoloji devi Alibaba Group Holdingsin yaklaşık 650 milyar dolarlık piyasa değerini de geçmesine yol açtı.

Bitcoinin Piyasa Değeri Neden Artıyor?

Bitcoinin piyasa değeri 2021de benzeri görülmemiş bir boğa koşusu ile başlayan kripto para biriminin fiyatı ile doğrudan ilgilidir. Bitcoin yazım itibari ile 38.513 dolar seviyesinden işlem görüyor.

2021 yılına girmemiz ile 30 bin dolar seviyesine yükselen lider kripto para bir hafta içerisinde yüzde 26 artış gösterek şimdi ki seviyesine geldii. 23 Aralık 2020de 23 bin 654 dolar olan BTCnin fiyatı iki hafta içerisinde %63 artış gösterdi. Yaşanan bu büyüme piyasada bir güven ortamı sağladı ve böylece Bitcoinin piyasa değeri de yükseldi.

Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin piyasa değeri bakımından Teslayı geçtikten sonra Asset Dash sıralamasında 7. sıraya yükseldi. Ancak dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları hala Bitcoinin üzerinde yer alıyor. Listenin altıncı sırasında Çinli teknoloji devi Tencent yer alıyor ilk beşte ise Facebook Amazon gibi isimler yer alıyor. Listenin ilk sırasında yer alan Appleın piyasa değeri 2 trilyon doların üzerinde yer alırken listenin beş numarasındaki sosyal medya devi Facebook ise 751 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku