Tarihin İkinci En Başarılı Hedge Fonunun CIO’su: Altın Yatırımcısı Bitcoin’e Yöneldi

0 32

Tarihin ikinci en başarılı hedge fonunun baş yatırım sorumlusu, Bitcoin’in altından yatırımcı çaldığını, altın yatırımcısının Bitcoin’e yöneldiğini öne sürdü.

Bloomberg Finance and Markets’e röportaj veren Soros Fon Yönetimi’nden Dawn Fitzpatrick, fonun kripto para alanına yatırım yaptığını ortaya koydu ve Bitcoin hakkında şunları söyledi:

Kripto etrafındaki altyapının tamamının gerçekten ilginç olduğunu düşünüyoruz ve bu altyapıya birtakım yatırımlar yapıyoruz ve bu alanın [kripto] bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyoruz. Borsalardan varlık yöneticilerine, emanetçilerden kripto para kazançlarınıza, sıradan vergi raporlamalarına ve aradaki birçok şey hakkında her şeyi söyleyebilirim. Bunun ilginç olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden, kripto söz konusu olduğunda genel olarak Bitcoin gibi bir şeyin önemli bir varlık olarak kalmış olabileceği konusunda gerçekten önemli bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum. Son 12 ayda ABD’deki para arzını yüzde 25 artırdığımız için itibari para birimlerinin değerinin düşmesi korkusu var.

Bu, kolayca depolanabilen, kolayca aktarılabilen bir emtia, IRS (Dahili Gelir Servisi) onu fiziksel bir varlık olarak sınıflandırıyor, sınırlı miktarda arzı var ve bu arz her dört yılda bir yarı yarıya düşüyor bu yüzden ilginç olduğunu [Bitcoin] düşünüyorum.

Fitzpatrick, ayrıca altının son zamanlardaki düşük performansının muhtemelen Bitcoin ile ilgili olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:

Altının fiyat hareketine eski dönemlere ait oldukça sağlam bir enflasyon anlatısı bağlamında baktığınızda, artık bunun bir katalizör olmada zorlandığını düşünüyorum ve bence Bitcoin, altın yatırımcı tabanının bir kısmını almaya başladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku