Powerledger (POWR) Nedir? POWR Nereden Alınır?

11

Powerledger (POWR), güneş ve rüzgâr enerjisi gibi yenilenebilir enerji ürünlerinin dağıtımı ve değişimi için oluşturulan bir projedir.

Powerledger (POWR) Nedir?

Platform, kullanıcıların aracılara ihtiyaç duymadan işlem yapmasını sağlamak amacıyla Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve blok zinciri Ecochain’i de kullanmaktadır. Proje, enerji sektöründe blok zinciri temelli bir devrim yaratmayı hedeflemektedir.

Powerledger platformu, tüm platform katılımcılarının hem üretimini hem de tüketimini gerçek zamanlı olarak kaydederek enerji ürünleri için eşler arası (P2P) işlemler üretir. Enerji üretimi ve kullanımı önceden belirlenen fiyatlarla işlem görmektedir. Avustralya merkezli proje, yerel bölgelerde güvenilir, ucuz ve temiz elektrik enerjisine erişimi kolaylaştırmayı amaçlar.

Powerledger (POWR) token ne işe yarar?

Platformun yerel kripto para birimi POWR’dır. POWR, Powerledger’deki maliyetleri ödemek için kullanılmaktadır. Satıcılar ve alıcılar yeterince POWR sahibi olmadıkları sürece sisteme giriş yapamaz. Bunun yanında token, sistemdeki başka bir kripto parayı oluşturmak için de kullanılabilmektedir. Bu tokenin adı Sparkz’dır. Sparkz, lira ve dolar gibi itibari para birimleriyle satın alınır ve platformda POWR’a dönüştürülebilmektedir.

POWR tokenin oluşabileceği maksimum arz miktarı 1 milyar tokendir. Yazının yazıldığı sırada, 485 milyon token dolaşımda bulunuyordu. Bu toplam arzın %49’una denk gelmektedir.

POWR tokenin avantajları nelerdir?

Powerledger projesinin blok zinciri ile enerji sektörünü birbirine entegre etmesi onu diğer projeler arasında farklı bir yere koymaktadır.

POWL token, Ethereum Smart Bond borsasında listelenmektedir. Ethereum borsasında tokenin ticaretinin yapılabilmesi benimsenmeyi artıran bir özellik olarak öne çıkmaktadır.

Kripto para, Binance gibi dünyanın önde gelen borsaları tarafından listelenmektedir. Bu da, POWR’nin güvenilirliğini ve ulaşabileceği insan sayısını artırmaktadır. Platformun kullanıcıları POWR tokeni kullanarak enerji alımı ve satımı gerçekleştirebilmektedir.

POWR tokenin dezavantajları nelerdir?

Tokenin yüksek oynaklığa sahip olması yatırımcı fonlarının daha büyük oranda dalgalanmasına neden olur. Yüksek oynaklık, bir para biriminin değerinin yükseliş ve düşüş yönünde daha sert dalgalanması anlamına gelmektedir.

POWR tokenleri, donanım cüzdanlarında tutulmadığından siber saldırıyla çalınma ihtimali bulunur. Böyle bir siber saldırının gerçekleşmesi kripto paranın fiyatında sert düşüşlere ve Powerledger projesine duyulan güvenin kaybolmasına neden olabilmektedir.

POWR token nereden alınır?

Powerledger (POWR) token satın almak için öncelikle coin’in listelendiği bir kripto borsasına üye olmak gerekmektedir. POWR, birçok büyük kripto borsasında listelenmektedir. Bu borsalar arasında Binance, Coinbase, Huobi Global, Upbit, HitBTC, DigiFinex gibi kripto borsaları bulunmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku