Dünyaca Ünlü 2 Şirket, Bu Kripto Paradan Satın Aldı!

Dünyaca Ünlü 2 Şirket, Bu Kripto Paradan Satın Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde yükselişe geçerken, piyasanın en büyük hedge fonlarındann biri Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bununla beraber diğer şirketlerden de hamle gecikmedi! İşte detaylar…

Ünlü 2 şirket, bu kripto para birimine yoğunlaştı!

Piyasanın en büyük kripto hedge fonlarından biri, Microstrategy’den haftalar sonra Bitcoin satın aldığını duyurdu. Pantera Bitcoin Feeder Fund, yeni bir dosyaya göre 46 milyon dolar topladı. Bir yıl önce 18 milyon dolar olan yatırım fonu şu anda 68.49 milyon dolara ulaştı. Pantera’nın şu anda genel yönetim altında 3.8 milyar dolar varlığı var. COO Matthew Gorham, fonların bir yıl önce 56’dan 162 yatırımcıdan toplandığını söyledi.

Öngörüleri Çıkan Bitcoin Analisti: Kolayca Bu Seviyelere Gidebiliriz!

Piyasaya 2013 yılında ilk Bitcoin fonlarından biri olarak girdiler ve o zamandan beri faaliyet gösteriyorlar. Ayrıca, bir yıl süren ancak bazılarının sona yaklaştığına inandığı bir ayı piyasasının ortasında genişliyor gibi görünen birkaç fondan biri.

Bir diğer yandan kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere lider kripto para birimi 17 bin dolar seviyesini aştı. Son 1 haftalık süreçte yüzde 4’ün üzerinde değer kazanan BTC, anlık olarak 17,279.10 dolardan işlem görüyor.

Saba Capital Bitcoin alıyor!

Yönetimi altındaki 10 milyar dolarlık varlığa sahip bir yatırım danışmanı ve koruma fonu olan Saba Capital, Saba Capital Income & Opportunities Fund’a Bitcoin ekledi. Söz konusu fon, “kayıtlı kapalı uçlu fonlara ve özel amaçlı satın alma şirketlerine (“SPAC”) yatırım yapmak da dahil olmak üzere, kamu ve özel şirketlerin borç ve öz sermaye menkul kıymetlerine küresel olarak yatırım yaparak … yüksek düzeyde cari gelir sağlamayı” amaçlıyor.

Hisse senetleri, tahviller, varantlar, krediler, SPAC’ler ve Bitcoin içeren varlık dökümü ile her şeye yatırım yapıyorlar. Yeni yıl için hissedarlarına yazdıkları mektuplara göre Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) 1.3 milyon dolar değerinde 108.000 hisseye sahipler. Fonun kendisi, Bitcoin’i ekleyen üçüncü genel fon olmak üzere, yönetimi altında yaklaşık yarım milyar dolarlık varlığa sahiptir.

Ünlü Analist: Bitcoin Kışı Bu Tarihte Bitiyor!

Blackrock, kripto varlığını küresel ekonominin büyümesine açık olmayı amaçlayan Küresel Tahsis Fonuna ekliyor. Öte yandan Morgan Stanley Avrupa Fırsat Fonu, yatırımcılara Avrupa ekonomisini keşfetme fırsatı vermek amacıyla GBTC’yi 3,6 milyon dolara satın aldığını ve şu anda 1 milyon dolar değerinde olduğunu açıkladı. Geniş tabanlı fonlara bu Bitcoin eklenmesi, varlığa pasif maruz kalma sağlayan çok yeni bir gelişmedir. Saba Capital söz konusu olduğunda, “Saba’nın yatırımcıları ağırlıklı olarak kurumlardır ve kurumsal emeklilik, kamu emeklilik, vakıflar, fon fonları, vakıflar ve aile ofislerini içerir” diyorlar.

Bu, merkez bankalarının dışındaki dünyadaki hemen hemen en büyük piyasa ve sadece şimdi Bitcoin’e biraz maruz kalmaya başlıyor. Az sayıda olması, yeni başladıkları için olabilir çünkü 2020-21’den önce böyle bir fonda Bitcoin yok. Sonuç olarak, şu anda tek gibi görünen Bitcoin piyasası genişleyebilir. Bitcoin’in pasif karakteri, istikrarlı bir yeni sermaye akışı sağlayabilir ve bu, saygın bir boyuta ulaşırsa, fiyatı eskisine göre dengeleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dünyaca Ünlü 2 Şirket, Bu Kripto Paradan Satın Aldı!