Poly Network Projesini Hackleyen Bilgisayar Korsanı: Tek Amacım Eğlenmekti!

34

Poly Network projesine yapılan hack saldırısı, bir siberpunk realite şovu gibi gelişmeye devam ediyor. Poly Network’ten yaklaşık 600 milyon dolar değerinde kripto çalan bilgisayar korsanı, dün geceki soru cevap seansında motivasyonları ve planları hakkındaki soruları yanıtladı.

Poly Network korsanından şaşırtıcı savunma

Bilgisayar korsanı, hack saldırısının Poly Network’e bir ders verme amacıyla yapıldığını iddia ediyor. Korsan, platformdan çalınan fonları iade etmenin esas planı olduğunu ve dün saat 12:00’de bir Ethereum işlemine gömülü bir mesaj yoluyla da fonu iade etmeye hazır olduklarını duyurdu. Bu duyurudan bu yana, bilgisayar korsanı 342 milyon dolar iade etti. Hacker, parayı neden bu kadar yavaş iade ettiği sorusuna ise Poly Network ekibiyle pazarlık yapmak için zamana ihtiyacı olduğu cevabını veriyor. Hacker’ın konuya ilişkin detaylı açıklamaları ise şu şekilde:

Parayla pek ilgilenmiyorum! İnsanlara saldırıldığında acı çektiğini biliyorum ama bu saldırılardan bir şeyler öğrenmeleri gerekmez mi? Bana inananların iyi bir uyku çekmeleri için dönüş kararını gece yarısından önce açıkladım. Kimliğimi gizlerken itibarımı kanıtlamanın bildiğim tek yolu bu. Ve onların da dinlenmeye ihtiyaçları var. Bu arada, stablecoin’leri yatırmak ve Poly ekibiyle müzakere ederken daha fazla zamanım olması için potansiyel maliyetleri karşılamak biraz faiz getirebilir.

İçeriden biri olduğunu reddeden hacker, komplo teorilerinin ciddiye alınmaması gerektiğini iddia ediyor. Ancak başka bir yerde, Poly Network projesini “iyi” ve “gelişmiş bir sistem” olarak nitelendiren hacker, platformun daha güvenli hale gelmesine yardımcı olmak istediğini belirtiyor.

600 milyon dolarlık ders veriyor

Ancak bilgisayar korsanı, saldırıdan hemen sonra düşmanca tepkileri için Poly Network ekibine kızıyor. Hacker henüz kendisini savunmaya başlamadan, kripto para platformunun onu suçladığını ve insanları ondan nefret etmeye teşvik ettiklerini belirtiyor. Token’ları neden bu şekilde transfer ettiklerine ilişkin bir soruya yanıt olarak ise amacının onu güvende tutmak olduğunu söylüyor. Hacker’ın transfere yönelik cevapları ise şöyle:

Yazılım hatasını fark ettiğimde içimde karışık bir his vardı. Bu kadar çok servetle karşı karşıya kaldığınızda ne yapacağınızı kendinize sorun. Düzeltebilmeleri için proje ekibine kibarca sormak mı? Bir milyar verilen herkes hain olabilir. Kimseye güvenemem! Bulabildiğim tek çözüm, onu güvenilir bir hesaba kaydetmek oldu.

Eğlenceli olduğu için Poly Network platformunu hack’lediğini açıklayan bu kişi iki gün önce, hanashiro.eth adlı bir twitter kullanıcısına 42.300 dolar değerinde 13.37 ETH göndererek, “USDT TOKENİNİZİ KULLANMAYIN, KARA LİSTEYE ALINDINIZ ” şeklinde bir uyarıda bulundu. Sebep olaraksa Ethereum topluluğuna sempati beslediğini ve bunun bir iyi niyet göstergesi olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Decrypt.co/?
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku