CryptoQuant CEO’sundan Kritik Ethereum (ETH) Uyarısı: Hazır Olun!

78

CryptoQuant CEO’su, giderek daha fazla yatırımcı piyasaya girdikçe Ethereum’un önemli ölçüde düşeceğine inanıyor. Şirket tarafından yeni paylaşılan analiz verileri, Ethereum OI’deki bu yılın ATH’sine yakın artışa rağmen, pazarın büyük bir kullanıcı akışıyla karşı karşıya kalması nedeniyle ETH fiyatının düşmesi konusunda güçlü bir risk olduğunu gösteriyor.

Ethereum’un önce yükselip sonra düşmesi muhtemel

CryptoQuant’ın CEO’su ve kurucu ortağı Ki Young Ju’nun yakın tarihli bir tweetine göre, merkezi kripto borsalarında ETH’li kullanıcılar tarafından artan bir etkinlik söz konusu. Ju, birçoğunun yatırımlarını geri çekmesine rağmen, bir fiyat artışından sonra Ethereum dampinginin hala büyük bir risk olduğunu söylüyor. Bunu çok fazla yatırımcının ETH piyasasına katılmaya başlamasıyla açıklıyor.

CryptoQuant CEO’su, yeni yatırımcıların sayısı ve faaliyetleri ortalamanın çok ötesine geçtiğinde, Ethereum (ETH)’un önce yükseleceği ve sonra düşeceği konusunda uyarıyor. Analiz şirketi daha önce, yatırımcıları Bitcoin Borsası Balina Oranının yüzde 90’a ulaştığı konusunda uyarmıştı. Ki Young Ju, bu metrikteki artışın kripto balinalarından gelen satış baskısında bir artış gösterdiğini açıklıyor.

Ethereum, OI dalgalanmalarını tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın takas ediyor

Popüler analitik firması Glassnode tarafından sağlanan veriler, Ethereum kalıcı takaslarına yönelik büyük bir açık pozisyon (OI) artışı olmasına rağmen, hala birçok kısa vadeli işlemin açık olduğunu gösteriyor. Ethereum takas OI’si, 8 milyar dolara yükseldi. Bu artışın, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto için yukarı yönlü bir eğilimin teyidi olması ise oldukça muhtemel.

Daha önce, yatırımcıları Bitcoin Borsası Balina Oranının yüzde 90’a ulaştığı konusunda uyaran Ki Young Ju, bu metrikteki artışın kripto balinalarından gelen satış baskısında bir artış gösterdiğini açıklıyor. Öte yandan ETH 3.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre, yazım sırasında, Ethereum mayıs sonundan bu yana ilk kez 3.247 dolardan işlem görüyor. ETH’nin 7 Temmuz Cumartesi günü 3.000 dolar seviyesinin üzerinde toparlandığı ve o zamandan beri bu desteğin üzerinde işlem gördüğünü hatırlatmakta fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku