Hintli ”Çekçek” Sürücüsü Kripto Para Topluluğunda Viral Oldu!

37

ABD senatosu, kripto para karşıtı politikasını sürdürüken, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar küresel ölçekte benimsenmeye devam ediyor. Elon Musk ve MicroStrategy gibi önde gelen kişi ve kurumlar sektörün evrensel olarak tanıtılmasına ve desteklenemsine ön ayak olurken, özellikle Hindistan, Nijerya ve El Salvador gibi ülkelerde benimseme istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Haber sembolik önem taşıyor

Kripto para birimleri  ve Bitcoin (BTC) Hindistan’da popülerlik kazandığından beri, giderek daha fazla genç bu sektöre yönelmeye başladı. Her gün farklı kurumal yatırımcıların ve işletmelerin kripto kervanına katıldığı haberi manşetlerde yer almaya devam ediyor. Bu hafta ABD’nin en büyük eğlence şirketi AMC sinemaları sene sonunda lider kripto para birimi Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu. Bugün ise,  Hindstan’dan gelen bir resim ve haber viral olmayı başardı. Hindistan’in 100 yıllık geleneksel aracı ”Çekçek” ya da ülkesindeki adıyla Rikşa, günümüzde de Hintlilerin ve turistlerin ilgisini çekiyor.Günlük hayatında özel araba olmayıp toplu taşıma araçlar kullanmak istemeyenler için kısa yolları sürebilmek amacıyla kullanılmakta olan Çekçek, Hindistan’da Rikşa adı olarak da biliniyor. Evden işe ya da şehir içinde vakit geçebilmek için kullanılan Çekçek, ülkesinde hızı motorlu araçlar kadar olmasa da her yere gidebildiği için günümüzde kullanılıyor.

Hintli bir çekçek sürücüsü, aracına “kripto para birimini kabul ediyoruz” yazan bir kağıt yapıştırdığı bir fotoğrafı,  Twitter’da viral olmay başardı. Rishi Bagra isimli kullanıcı tarafından paylaşılan resim büyük ilgi gördü. Kripto topluluğuna göre, bu resmin sembolik ve özel bir anlamı bulunuyor. Tesla gibi şirketlerin Bitcoin kabul etmelerini finansal bir başarı olarak gören analistler, toplumların daha alt tabakasında da kripto paraların benimsesini önemli bir adım olarak değerlendiriyorlar.

Hindistan kripto para sektörüne nefes aldırmıyor

Hindistanda kripto paraların durumu belirsizliğini koruyor. Kripto para ticaretini ve madenciliğini yasaklama hazırlıklarıyla gündeme gelen Hindistan hükümeti Mayıs ayında konuyla ilgili Reuters’a yaptığı açıklamada, Güney Asya ülkesinde milyonlarca kripto yatırımcısını elindeki tüm mal varlığını satmaya mecbur kılacak bir yasa tasarısı üzerinde çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

Hindistan’dan Yankı Uyandıracak Bitcoin (BTC) Kararı!
 

Kripto ticaretini tamamen yasaklamaya hazırlandıklarını söyleyen Hindistan hükümet yetkilileri, tasarının yasalaşması halinde Hindistan’da kripto para bulundurmanın, madenciliğinin, ticaretini ve transferini yapmanın suç sayılacağını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Firstpost.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku