Peter Brandt’tan Kritik Bitcoin Uyarısı: Bu Seviyeler Kaçınılmaz!

432
Neredeyse 50 yıllık deneyime sahip efsanevi trader ve analist Peter Brand, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Brandt: Bitcoin, 28 bin dolar seviyesine düşebilir

Brandt, ortaya çıkacak keskin bir düzeltme sonrasında Bitcoin’in 30 bin doların altına düşeceğini öngörüyor. Analiste göre yükselen kanalın altına yaşanacak düşüş bir sonraki fiyat dönüşümü sırasında gerçekleşebilir. Trader, Bitcoin’in Şubat ayının ortasından beri oluşturduğu oldukça yaygın bir model kullandı. Brandt’ın önerdiği gibi, kanalın tamamlanması genellikle kanalın genişliğine eşit bir düşüşle sonuçlanır. Günlük BTC grafiğine göre, şimdiden kanaldan düştü ve düşüş yolunda önemli bir destek bölgesi oluşmadığından şu anda düşüş devam ediyor. Bazı analistler fiyat dönüşümünün yaklaşık olarak 35 bin dolarda yaşanacağını düşünüyor.

Bununla birlikte Peter Brandt 28 bin dolar seviyesini muhtemelen rastgele seçmedi. Bu seviye, BTC’nin daha önce hareket ettiği aralığa eşit bir düşüş anlamına geliyor. Bilindiği üzere BTC son dönemde ABD piyasalarına paralel seyrediyor. Ne yazık ki, Bitcoin, yükselen kanaldan çıkarak en son 47 bin dolara geri dönüşünden sonra bile keskin bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor.

 

 Warren Buffet’tan çarpıcı BTC yorumu: 25 dolar

Bitcoin (BTC) son yıllarda geleneksel finans ve yatırım dünyasında giderek daha fazla ilgi görmeye başladı ancak milyarder yatırımcı Warren Buffett BTC’ye olan şüpheci yaklaşımını sürdürüyor. Berkshire Hathaway yıllık hissedar toplantısında konuşan Buffett, herhangi bir somut bir şey üretmediği için BTC’nin faydalı bir varlık olmadığını iddia etti. Küresel çapta BTC’ye olan yaklaşımda olumlu bir değişim olsa da Buffett halen BTC satın almayacağını söyledi ve şunları ekledi:
Önümüzdeki yıl, beş yıl sonra, on yıl sonra artacağını ya da düşeceğini bilmiyorum. Ancak uzun vadede başarılı olamayacağından eminim. Bitcoin’in kendine ait bir büyüsü var ve insanlar birçok şeyi büyülü olarak değerlendirir.
2018'deki Bitcoin Çöküşünü Bilen Analistten Korkutan Tablo!
Bitcoin savunucuları lider kripto paranın pasif bir varlık olduğunu ve yatırımcıların uzun süre bekleyerek fiyatın artacağını umut eder. Buffett bu konuyla ilgili olarak BTC için ‘kimsenin’ short pozisyonunda olmadığını ve herkesin uzun vadeli yatırımcı olduğunu ifade etti. Buffett, değer üreten diğer varlıklar ile karşılaştırarak Bitcoin’in neden değersiz olduğunu düşündüğünü şu sözlerle açıkladı:
Eğer bana şimdi yüzde 1 faiz ile ABD’deki tüm tarım alanları için 25 milyar dolar ödememi isterseniz size hemen bu öğleden sonra bir çek yazabilirim. 25 milyar dolarlık yatırımım ile artık tarım alanlarının yüzde 1’ine sahibim. Bu ülkedeki tüm apartman dairelerinin  yüzde 1’i için 25 milyar dolar daha isterseniz size bir çek daha yazarım, bu çok basit. Bununla birlikte dünyadaki tüm Bitcoin’lere sahip olduğunuzu söylerseniz ve 25 dolar karşılığında tümünü satın almamı teklif ederseniz bunu yapmam, çünkü BTC’ler ile ne yapacağım? Bir şekilde yeniden bir başkasına satmam gerekecek. Bunun bir faydası olmaz. Apartman daireleri kira geliri üretir ve tarım alanları da gıda üretimi yapar.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku