Mark Cuban’dan Elon Musk’a Çarpıcı Dogecoin Önerisi!

257

 

Dogecoin (DOGE)’e yönelik desteği ile tanınan milyarder yatırımcı Mark Cuban’dan DOGE için yeni bir ilgi çekici öneri geldi.

Mark Cuban, bot hesapların tespit edilmesi için Dogecoin kullanmasını önerdi

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’a cevap veren Cuban, Twitter’daki bot hesapların tespit edilebilmesi için Dogecoin kullanılmasını önerdi. Elon Musk aylardır Twitter üzerinde kripto para dolandırıcılığı yapmaya çalışan bot hesapları hedef alacağını söyledi. Bazı kaynakalra göre, Musk’ın Twitter’ı satın almasında bu sorunu çözmek istemesinin de rol oynadığı düşünülüyor. Bugün yaşanan gelişmede ise Elon Musk ilk olarak Twitter üzerinde bot hesapların nasıl tespit edilebileceğini soran bir kullanıcıya “insanlar ile” cevabını verdi. Bunun üzerine Elon Musk’ın bu yanıtına cevap veren milyarder yatırımcı Mark Cuban, bot hesapların tespitinde yardımcı olan insanlara ödül olarak Dogecoin verilebileceğini önerdi.

Mark Cuban’ın önerisine göre bot hesapları ihbar edenler 1 DOGE ödül alacak. DOGE için yeni bir katman 2 çözümü oluşturulmasını tavsiye eden Cuban, Twitter üzerinde sınırsız olarak gönderi paylaşabilmek için bir hesabın elinde 1 DOGE tutması gerektiğini vurguladı. Ayrıca spam hesapların tespiti için de, bu spam hesapları ihbar eden kişilere 1 DOGE ödül verilebileceğini ifade etti. Cuban’ın önerisine göre spam hesapları ihbar eden kullanıcılar,  kontrollerin ardından 1 DOGE elde edecek. Hesabın spam olmadığı ortaya çıkarsa, ihbar eden kişi 1 DOGE kaybedecek. Cuban, spam hesabın tekrardan paylaşım yapabilmesi için bir öncekinden 100 kat daha fazla DOGE bulundurması gerektiği önerisinde bulundu.

 

Elon Musk, Twitter’ı almak için Bitcoin, DOGE ve ETH satmadı

Rapora göre, 29 Nisan’da Musk’ın yaklaşık 8,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığı doğrulandı. Musk’ın kendisi de bunu teyit etti. Bir Reuters raporuna göre Musk, bankalardan aldığı 44 milyar dolarlık krediyi artırmak istiyor. Bu, daha önce bu yılın Mart ayında belirttiği gibi kripto paralarını elinde tutmaya devam ettiği anlamına geliyor. Bu bilgiler ışığında, Musk’ın Twitter’a yapacağı ödeme için  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere sahip olduğu kripto varlıklarını satmadığını söyleyebiliriz. Musk, daha önce şirketlerinin hisselerinden sonra bu üç kripto para biriminin kişisel servetinin en büyük bölümünü oluşturduğunu açıklamıştı.
Elon Musk'tan Beklenen Dogecoin Hamlesi Geldi: Twitter!
 
 Musk, Twitter’ı alma hedefini gerçekleştirirken, şirket için daha fazla plan yapıyor. Sözü edilen Reuters raporu, Tesla CEO’sunun planlarının daha fazlasını fon toplama görüşmelerinde olduğu bankalarla paylaştığını ortaya koydu. Adı açıklanmayan kaynaklar, bankalarla yapılan görüşmede milyarderin sözlerinin, “sağlam bir taahhütten ziyade vizyonuna dayandığını” ifade etti.  Musk, platformun gelirini büyük ölçüde artıracağını ve yeni özellikler getireceğini kaydetti. Gelir artırıcı planlar arasında, doğrulanmış Twitter hesaplarından viral bir tweet alıntılandığında web sitelerinden bir ücret talep etme önerisi ve Twitter Blue’daki değişiklikler yer alıyor. Ayrıca, yöneticilerin maaşlarına düzenleme getirmeyi düşündüğü ve muhtemelen geçen Kasım ayında CEO olan Parag Agrawal’ın yerine birini atadığı ortaya çıktı. Bitcoin ve DOGE gibi kripto paraların Musk yönetiminde platformda daha çok ön plana çıkması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku