Panikle USDC Satanlar Bu Altcoinleri Aldı
Panikle USDC Satanlar Bu Altcoinleri Aldı

Panikle USDC Satanlar Bu Altcoinleri Aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Silicon Valley Bank krizinin ardından birçok yatırımcı popüler stablecoin USDC varlıklarını satarak bu altcoinlere yöneldi! Bu altcoin’lerin fiyatı ise yükselişe geçti. İşte detaylar…

Silicon Valley Bank krizi ortasında satış yapan yatırımcılar, bu altcoinlere yöneldi!

Geçtiğimiz gün Silicon Valley Bank’ın varlıkları arasında USDC’nin de bulunduğunun açıklanmasının ardından USDC yatırımcıları, piyasada mevcut olan korku ve paniğe ek olarak panik satışlarında bulundular. Bunun hemen ardından ise diğer güçlü stablecoin projelerine yönelen yatırımcılar, başta Tether (USDT) olmak üzere birçok altcoin projesine yöneldi. Tether, yatırımcıların tercihleri arasında 1.01 dolar seviyelerine yükseldi.

Borsalar Bu 16 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Delist de Var!

Ancak, panik satışı sırasında hepsi başarılı olamadı. Bir kullanıcı, USDT’ye büyük miktarda 3CRV (DAI/USDC/USDT) boşaltarak 0,05 ABD doları Tether almak için 2.000.000 USDC’den fazla ödeme yaptı. İşlemlerde, Çeşitli DEX’lerden likidite toplayan merkeziyetsiz borsa Kyberswap kullanılırken, çöküş sonrası  raporda protokol ekibi, “piyasa dalgalı bir dönemden geçtiği için, tüm rotalar gazı tahmin etmekte başarısız oldu. Oran büyük ölçüde dalgalandı ve yalnızca 0x’in rotası başarılı oldu, ancak çok düşük bir oranla” dedi.

Bir açılır pencerede 0x oranındaki takası onayladıktan sonra, bir bot fırsatı tespit etti ve bu Univ2 havuzundan 2.085.256 USDC kazandı. Protokol, fonların kurtarılmasına yardımcı olmak için bot yaratıcısı, bot kullanıcısı ve üçüncü taraflarla görüşmelerde bulunuyor. Öte yandan diğer stablecoin’lere de fon aktaran Tron’un kurucusu Justin Sun’ın, merkezi olmayan finans protokolü Aave v2’yi kullanarak 82 milyon USDC çektiği ve yaklaşık 75 milyon dolar değerindeki Dai ile değiştirdiği bildirildi. DAI fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 6 değer kazandı. Anlık olarak 0.94 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoinleri Alıyor!

IOSG Ventures ile ilgili cüzdanlar, zincir üstü verilere göre üç adres aracılığıyla 105,67 milyon USDT karşılığında 118,73 milyon USDC ve 3,98 milyon dolar değerinde 2,756 Ethereum (ETH) sattı. Kurum hala USDC’de yaklaşık 45 milyon dolarlık varlığa sahip.

Peki USDC için sırada ne var?

USDC fiyatı 11 Mart tarihinde gerçekleşen olaylarla beraber anlık olarak 0.941190 dolar seviyelerine kadar gerilemiş bulunuyor. Birçok yatırımcı endişeli halde bulunurken USDC’nin arkasındaki şirket Circle, Silicon Valley Bank’ta rezervlerinin yaklaşık yüzde 23’ünü oluşturan 3.3 milyar dolarlık USDC’yi elinde bulundurduğunu açıklamıştı. Banka, ekstra sermaye artırma çabalarını açıkladıktan sonra 10 Mart’ta Kaliforniya yetkilileri tarafından kapatıldı.

Circle, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, USDC likidite operasyonlarının “ABD’de Pazartesi sabahı bankalar açıldığında normal şekilde devam edeceğini” ve USDC’nin ABD doları ile 1: 1 oranında sabitlenmesini sağlayacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Panikle USDC Satanlar Bu Altcoinleri Aldı