Otomotiv sektörü Blockchain’e ısınıyor

0 13

Allied Market Research tarafından yayımlanan rapora göre küresel otomotiv blockchain piyasası 2020’de 428 milyon dolar üretti. Rapora göre 2030 yılına kadar ise bu sektörün 5.6 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre Blockchain teknolojisinin kullanımı bir çok sektörde hızla artarken Allied Market Research tarafından yayımlanan rapora göre küresel otomotiv blockchain piyasası 2020’de 428 milyon dolar üretti. 2030 yılına kadar ise bu sektörün 5.6 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor.

Rapora göre 2020’den 2030’a kadar yıllık ortalama yüzde 29.3 oranında bir büyüme bekleniyor. Blockchain Türkiye Platformunda yer alan habere göre Allied Market Research değişen pazar dinamikleri anahtar kazanma stratejileri iş performansı ana segmentler ve rekabetçi senaryoların da kapsamlı bir analizini sunuyor.

VERİ SIZINTILARINA KARŞI KORUMA VE HIZLI İŞLEMLERE YÖNELİK TALEP BÜYÜTÜYOR

Manipülasyonlara ve veri sızıntılarına karşı koruma ihtiyacı ve daha hızlı işlemlere yönelik artan talep küresel otomotiv blockchain pazarının büyümesini yönlendiriyor ancak hükümet düzenlemeleri üzerindeki belirsizlik piyasanın büyümesini kısıtlıyor. Ayrıca taşımacılık ve lojistikte otomotiv blockchain teknolojisinin yüksek benimsenmesi ve daha iyi ödeme hizmetlerine duyulan ihtiyacın tahmin süresi boyunca piyasa oyuncuları için yeni büyüme fırsatları yaratması da bekleniyor.

Raporda COVID-19 ile birlikte birçok otomobil üreticisinin faaliyetlerini durdurması nedeniyle blockchain teknolojisine olan talebin etkilenebileceğine de değiniliyor. Rapor uygulama sağlayıcı hareketlilik ve bölgeye göre küresel otomotiv blockchain pazarına dair veriler de sunuyor. Uygulama bazında tedarik zinciri segmenti 2020 yılında en büyük payı oluşturuyor. Bununla birlikte finans alanın da belirtilen tahmin süresince en yüksek büyüme oranını göstereceği tahmin ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku