Önde Gelen 3 Analistten Yahoo Finance’a Bitcoin Yorumu: Bu Seviyeleri Bekleyin

321

Bitcoin (BTC)’in fiyatı Cuma sabahı yükseldi ve analistler kripto para birimlerinin 2021’in son çeyreğinde yükseleceğini tahmin ettiğinden, 50.000 dolar kilit seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Yazımız hazırlanırken, Bitcoin (BTC-USD) %1,2 artarak 55.224 dolardan işlem gördü. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH-USD), %0,5 artışla 3.600 dolardan işlem gördü.

Analistler 2021’i bitirmek için rekor ralli öngörüyor

Bu, ABD’den, Çin’deki düzenleyici bir baskının ardından kriptolara sert bir şekilde düşmeyeceklerine dair güven verici açıklamalar ve milyarder George Soros tarafından kurulan yatırım firmasının Bitcoin (BTC)’e sahip olduğu haberlerinin ortasında geldi. Soros’un son birkaç aydır Bitcoin ticareti yaptığı söyleniyor ve Soros Fon Yönetimi başkanı Dawn Fitzpatrick kısa süre önce şunları söyledi:

Bitcoin’in burada yalnızca bir enflasyon koruması olarak görüldüğünden emin değilim. Ana akım uçurumu aştı.

Kripto yatırımcısı ve Zap Protokolü kurucusu Nick Spanos şunları söyledi:

Bitcoin, Ethereum ve daha geniş kripto piyasasının gülünç derecede güçlü bir dördüncü çeyreğe sahip olması muhtemel ve 2022 yılına kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini göreceğimizi tahmin ediyorum.

Bitcoin boğa koşusu devam ediyor

İki büyük kriptonun şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştığını söyledi. Bitcoin Nisan ayında 63.000 dolara ulaştı. Bitcoin (BTC)’in yıl sonu gibi erken bir tarihte 100 bin dolar seviyesini kıracağını, Ethereum’un ise 10.000 ila 12.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Spanos’a konu ile ilgili olarak şöyle konuştu:

Piyasa, Çin’in kriptoyu kısıtlaması veya Tesla (TSLA) Elon Musk’ın kripto yanlısı duruşunu geri izlemesi gibi olumsuz piyasa gelişmelerine karşı giderek daha dirençli olduğunu zaten gösterdi.

Bitcoin Cuma sabahı yükseldi. Grafik: Yahoo Finance İngiltere
Bitcoin Cuma sabahı yükseldi. Grafik: Yahoo Finance İngiltere

Spanos ayrıca konuya ilişkin şöyle ekledi:

Bu, kriptonun uzun vadeli başarısı için çok önemli ve kripto yatırımcıları kriptonun her zaman daha iyi ve daha güçlü bir şekilde geri döndüğünü görmeye alıştıkça pazarın daha da dirençli hale geleceğine inanıyorum.

Bu, daha az panik satışıyla sonuçlanacak ve bu nedenle düşüşler ve piyasa çöküşleri çok daha nadir bir olay haline gelecek. Düşünceleri, finansal danışmanlık kuruluşu deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green’in daha önce şöyle ifade etti:

Fiyatlardaki mevcut ivme devam ederse, Bitcoin fiyatının bugüne kadar bilinmeyen 100 bin dolara ulaştığını görebileceğimizden eminim.

AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, kısa vadeye bakıldığında, Bitcoin için en önemli fiyat seviyesinin 60 bin dolar olduğunu şöyle belirtti:

Bitcoin 50 bin dolar fiyat seviyesini birkaç kez test etti ve pozitif momentum fiyat hareketini desteklemeye devam ederse, kriptolar için sağlıklı bir hafta sonu arıyor olabiliriz.

Ethereum hakkında ise Naeem Aslam şöyle açıkladı:

Fiyatın 4K fiyat seviyesini test etmesi yüksek ihtimal ve bu, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmesi için kapıyı açabilir, ki bu en önemlisi.

Bir başka kripto yatırımcısının da göz önünde bulundurduğu meme tokeni Shiba Inu (SHIB-USD). Bu hafta başlarında Musk, tokenin adını taşıyan aynı cins olan yavru köpeğinin bir fotoğrafını tweetledikten sonra yükseldi. Ancak, Cuma günü neredeyse %27 oranında düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Uk.news.yahoo.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku