Soros Fon Yönetimi’nin Üst Düzey İsminden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması

0 56

Soros Fon Yönetimi Bilişim Kurulu Başkanı Dawn Fitzpatrick, Bitcoin’in (BTC) bir zamanlar yan varlık olarak kabul edilebileceğini ancak ABD dolarındaki enflasyonunun bunu değiştirdiğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan Fitzpatrick, küresel yatırımcı George Soros tarafından oluşturulan bir varlık yönetimi fonu olan firmanın yakın zaman önce Bitcoin ile ilgilenmeye başladığını söyledi. Fitzpatrick, “Kripto paraları çevreleyen altyapının gerçekten ilginç olduğunu düşünüyor, bu altyapıya bazı yatırımlar yapıyoruz ve bunun bir dönüm noktası içinde olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bu dönüm noktası, ABD doları para arzının yalnızca geçen yıl yüzde 25 arttığını gören fiat enflasyonunun bir sonucu. Fitzpatrick bu konuda, “Genel olarak kripto para söz konusu olduğunda, çok önemli bir zamandayız. Bitcoin gibi bir şey yan varlık olarak kalmış olabilir ancak son 12 ayda ABD’deki para arzımızı yüzde 25 artırdık.” diyor.

Soros Fon Yönetimi, yalnızca bu ay kripto para odaklı projelere iki yatırım yaptı. İlki, NYDIG tarafından düzenlenen 200 milyon dolarlık finansman turunun bir parçasıyken, ikincisi, 25 Mart’ta 53 milyon dolar toplayan kripto saymanlık şirketi Lukka’ya yapılan bir yatırımdı.

Fonun Bitcoin’e ve ilgili teknolojilerine olan inancı, Fitzpatrick’in gerçek bir korku olduğunu söylediği daha fazla itibari enflasyona olan hoşnutsuzluğuyla eşit derecede eşleşiyor gibi görünüyor. Fitzpatrick bu korkuya ilişkin olarak, “Dolayısıyla, fiat para birimlerinin değerinin düşürülmesi konusunda gerçek bir korku var. Ve Bitcoin’i düşündüğünüzde, onu bir para birimi olarak düşünmüyorum, bir emtia olarak düşünüyorum. Ancak kolayca depolanabilen, kolayca aktarılabilen bir emtia.” diyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku