Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı! Beklenen Seviyelere Dikkat!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı! Beklenen Seviyelere Dikkat!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası uzun bir süredir yatay seviyelerde işlem görüyordu. Geçtiğimiz günden bu yana analistlerin de açıklamaları doğrultusunda bu eğilim, düşüş eğilimine döndü. Bununla beraber önde gelen analistler, Bitcoin (BTC) fiyatına yönelik haftalık tahminlerini açıkladı! İşte detaylar..

Uzman isim açıkladı: Yakın tarihte Bitcoin fiyatında bir düzeltme gerçekleşebilir!

Son birkaç gündür kripto para piyasası düşüş eğilimi gösteriyor. Düşüş eğilimi kripto para sektörüne hakim olmaya devam ederken, dijital varlıkların çoğu piyasanın temsilcisi olan ve tüm önemli destek alanlarını kaybediyor gibi göründüğü için daha da düşme tehdidi altında olan Bitcoin’den (BTC) işaret alıyor. Bitcoin ile ilgili 25 Mayıs’ta attığı Tweetler ile dikkat çeken ünlü analist Ali Martinez, Bitcoin’in kritik destek alanlarını kaybetmesine işaret ediyor. Ünlü ismin tweet’lerinde, 850.000 adresin daha önce 340.000 BTC satın aldığı ve kârda olduğu 23.200 ila 24.000 dolarlık seviye arasındaki bir sonraki önemli talep duvarına doğru bir düzeltme olasılığını artırdığını aktarıyor.

Kripto para izleme platformu IntoTheBlock verileri, 852.620 adresin, Bitcoin’in bir sonraki hedefini temsil edebilecek alan olan ortalama 23.484,56 dolarlık fiyattan 341.600 BTC satın aldığını gösteriyor. Öte yandan, 1,84 milyon adres 26.426,06 dolar ile 27.167,61 dolar arasındaki fiyattan 870.730 BTC satın aldı ve bu alan ilk dijital varlık için en yakın direnç seviyesini temsil ettiği için zararda.

Michael Van de Poppe açıkladı: BTC için kritik seviye 27 bin dolar!

Bir diğer yandan Önde gelen bir kripto para analisti olan Michaël van de Poppe, Bitcoin’in mevcut durumuna ilişkin görüşlerini paylaşan bir başka isim. Bitcoin’in sergilediği olumlu ivmeyi kabul etmekle birlikte, direnç seviyelerini başarıyla aşmadan karşılaşılan sürekli zorluğun altını çiziyor. Van de Poppe, Bitcoin’in 27.300 doların ötesine geçerek 29.000 dolarlık bir hedefe ulaşmasının önünü açmak için 27.000 dolarlık bir fiyat seviyesini korumasının önemini vurguluyor. Fiyat 27,300 doları aştığında Bitcoin’in yukarı yönlü yörüngesinde kayda değer bir hızlanmanın gerçekleşeceğini öngörüyor.

Bitcoin fiyat durumu

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere lider kripto para birimi son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 4.3 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak BTC fiyatı, 26.240,03 dolardan işlem görüyor ve 508 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Son 24 saatlik işlem hacmi ise anlık olarak 16.9 milyar dolar seviyelerinde yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı! Beklenen Seviyelere Dikkat!