Mike Novogratz : Kurumlar Bitcoin (BTC) Satın Almaya Devam Ediyor!

20

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, kurumsal yatırımcıların satın alması nedeniyle Bitcoin gibi kripto para birimlerinde bir sıçrama gözlemlediğini söylüyor. ABD Senatörü Elizabeth Warren’ın kripto karşıtlığına ise sert bir cevap verdi.

Novogratz, Bitcoin’in kalıcı olduğunu düşünüyor

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin (BTC)’in görünümü hakkında konuştu. Bitcoin’in fiyat hareketini nasıl gördüğü ve kripto para biriminin fiyatını 40.000 dolar seviyesine geri çeken şeyin ne olduğu soruldu. Ünlü CEO’nun cevabı şöyle oldu:

Kurumlar satın aldığı için kripto paranın fiyatı tekrar sıçradı.’’

Novogratz örnek olarak FTX borsasını gündeme getirdi. Borsa kısa süre önce 60’tan fazla yatırımcıdan 900 milyon dolar topladı ve şirketin değerlemesini 18 milyar dolara çıkardı. Novogratz, Bitcoin (BTC)’deki fiyat artışının Amazon’un kripto para birimi ödemelerini kabul edebileceği haberinden kaynaklandığı açıklamasını reddediyor. Galaxy Digital CEO’su, kurumların dünyadaki en akıllı yatırımcılardan bazıları olduğunu ve kripto alanına katıldıklarını şu ifadelerle vurguluyor:

Bu, tüm kripto pazarına geçici olmadığına dair bir sinyal verdi. Bu, kısmen büyük bir kısa vadeli ralli ve kısmen de bunun hiçbir yere gitmeyen gerçek bir pazar olduğunun kabul edilmesiydi.

Novogratz, Bitcoin karşıtı Senatör Warren’ı sert bir şekilde eleştiriyor

CNBC ile yapılan röportajda, Novogratz’a ayrıca kripto para düzenlemesi ve özellikle Senatör Elizabeth Warren’ın uyarılarından sonra ABD’de potansiyel olarak nasıl görünebileceği soruldu. Warren salı günü, Bitcoin fiyat dalgalanmalarının bireysel yatırımcıları ve Bitcoin’le ödeme alan işletmeleri riske attığı konusunda uyarılarda bulunmuştu. Senatör Warren’ın kripto para birimleri hakkındaki sözleriyle ilgili olarak, Galaxy Digital CEO’su şunları söylüyor:

Hayal kırıklığıydı. O kendini beğenmiş birisiydi. Hiçbir iş yapmadığı için gerçekten hayal kırıklığına uğradı. Bitcoin ilerici bir teknolojidir. Warren’ın da ilerici olması gerekiyordu. Kripto ile kira alanların peşine düşüyor. DeFi’a bakın, NFT devrimine bakın! Sanatçıları, sırtlarından para kazanan insanlar üzerinde güçlendirecek. Bu nedenle, gerçekten sinir bozucu ve hayal kırıklığı yaratıyor. Bize, DC’ye giderek çok daha iyi bir iş yapmamız ve [kanun yapıcıları] eğitmemiz gerektiğini söylüyor.

Ünlü CEO, Senatöre Warren’ın salı günü attığı Bitcoin ve kripto para karşıtı tweet’lere de cevap veriyor. Novogratz’ın ifadeleri şu şekilde:

Bankalar kredili mevduat hesabı ücretlerinde 12 milyar dolar, ATM ücretlerinde bir servet, çek hesabı ücretlerinde bir servet talep ediyor. Ancak, birikim ve para transferleri bankaların bir kısmını oluşturduğu halde Bitcoin (BTC)’in peşinden gitmeye devam ediyorsunuz. İyi iş Senatör Warren. Bana gerçekten o kadar ilerici görünmüyorsun. Bankalar DeFi protokollerinin şeffaflığına sahip olsaydı, ipotek krizini yaşamazdık. Defi kazanacak, çünkü daha iyi.’

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku