ABD Senatosu Kripto Paralar İçin Ek Vergi Yasa Tasarısnını Onayladı!

44

ABD Senatosu, ulaşım ve enerji sistemlerini hedefleyen 550 milyar dolarlık  altyapı anlaşmasını onayladı. Ancak, anlaşmaya yapılan son dakika eklemeleri ile, senato ek bir 28 milyar dolarlık kripto para vergisi uygulanmasını onayladı. Altyapı anlaşması, kripto işlemlerinden vergi toplayarak anlaşmanın bir kısmını finanse etmeyi amaçlıyor.

Yeni yasa tasarısı daha katı düzenlemeler geliyor!

Senato’nun son yasa tasarısı, kripto para komisyoncuları ve işletmeleri üzerinde 10 bin doların üzerindeki kripto şlemlerini aktif olarak bildirmelerini gerektiren daha katı düzenlemeler getirecek. Kripto vergilendirmesi, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında haftalarca tartışıldıktan sonra 28 Temmuz‘da son dakikada eklendi.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Doları Aşabilecek mi?
 

Cumhuriyetçileri altyapı tartışmasında yöneten Ohio Senatörü Rob Portman, kripto para vergilendirme ve raporlama konusunda endişe duyan Kongre için regülasyonun en önemli öncelikler arasında olduğunu iddia etti ve şunları ekledi:

Herkes özellikle daha fazla raporlama sağlamanın işleri kolaylaştıracağından bahsediyor ve bu da sisteme daha iyi uyum sağlayacak.

Kripto topluluğu, raporlama teklifinden pek memnun değildi ve buna karşı çıktıklarını söyledi. Şu anda Güney Kore, yüzde 20 kripto işlem vergisi uygulayan tek ülke.

 Kripto para tartışması giderek alevleniyor

Geçen hafta birkaç ABD’li politikacı, düzenleyicilerden kripto para düzenlemeleri konusunda hızlı hareket etmelerini talep etti. Hazine Bakanı Janet Yellen, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu toplantısında kripto  ticareti için yakıt görevi gördüğünden stablecoin piyasasını düzenlemeye çağırdı.

İşte Bitcoin (BTC)'i Ulusal Para Birimi Olarak İlan Edebilecek 10 Ülke!
 

Senatör Elizabeth Warren, küçük yatırımcıları riske atabileceğinden kripto piyasasında ivedi olarak düzenlemeler talep etti. Ayrıca düzenleyicilerin küçük yatırımcılar yok olana kadar bekleyemeyeceğini vurguladı. Warren, dijital para biriminin banka hesabı olmayanlara yardım edebileceğini ve büyük bankaların başarısız olduğu yerlere ulaşabileceğini, ancak düzenlemeler olmadan zengin ve güçlüler tarafından manipüle edilebileceğini iddia etti. Warren daha önce SEC başkanı Gary Gensler’e de mektup yazmıştı ve kurumun yatırımcının korunmasını sağlamak için ne gibi planları olduğunubilmek istediğini belirtti. Yanıt için bir ültimatom verdi ve SEC’i kripto para pazarını düzenlemeye çağırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku