Maltalı Emlak Şirketi Cardano (ADA) Kervanına Katıldı!

0 78

Malta emlak şirketi Dreamflats, Mercury Towers binası için Cardano (ADA) ile kira sözleşmesi ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Yaptığı bir basın açıklamasında, şirket Cardano ödemelerinden elde edilen gelirin Malta Turizm Otoritesi de dahil olmak üzere düzenleyicilere ifşa edileceğini söyledi. Ayrıca, kripto para işlemlerinden gelen vergi ödemeleri de itibari para birimi cinsinden olacak.

Cardano ödeme aracı olarak benimsenmeye devam ediyor

Mercury Towers, Zaha Hadid Architects imzalı süper modern bir yapıdır ve kira bedeli dairelerin 2022’de tamamlanmasıyla belirlenecek. Dreamflats, kira için kripto para birimi ödemelerini kabul eden artan sayıda firmaya katılıyor. Nisan ayında milyarder Rick Caruso’nun emlak şirketi, Bitcoin’i konut ve perakende mülkleri için kira ödemesi olarak kabul edeceğini duyurdu. Caruso’ya göre bu kararı almasının nedeni, kripto para birimlerinin artık hayatımızın kalıcı bir parçası olacağı inancından kaynaklanıyor. Cardano da son zamanlarda özellikle enerji konusu gündeme geldiğinden beri en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri oldu.

Dreamflats, kripto ödemelerini kabul eden dijital olmayan ilk Malta şirketi oldu ve bu hareket, sektörün geri kalanı için bir emsal oluşturabilir. Dreamflats, Cardano (ADA)’yı kabul ederek odak noktasını önemli bir kripto ödeme seçeneği olan Bitcoin’den geri çevirmiş oluyor.

 Boğa koşusu devam ediyor

Dreamflats’ın Cardano tercihi, altcoin’in16 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 2,4 dolara ulaşan son fiyat artışını takip ediyor. ADA’nın yükselişi, Bitcoin tarafından sürdürülen boğa koşusu ile bağlantılıydı ve varlık 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolar’a ulaştı.

Cardano (ADA) Yüzde 17 Oranında Yükseldi: Ralli Devam Edecek mi?

Bununla birlikte, Bitcoin, yılın başından itibaren elde ettiği ivmeyi sürdürmekte zorlanırken, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Cardano, son yedi günde yüzde 16.6 düşüşle 1.53 dolar ‘dan işlem gördü. ADA’nın fiyat artışı, 1 Ocak ve 17 Mayıs 2021 arasında yaklaşık 6.710 milyoner yatırımcı ile sonuçlandı ve yüzde 1.231’lik bir büyümeyi temsil etti.

Afrika projeleri önemli bir adım

Cardano ağı, gerçek dünya kullanım durumlarını destekleme yeteneği nedeniyle kripto para topluluğunun ilgisini çekmeye devam ediyor. Örneğin Cardano, ülkenin eğitim sistemini düzene koymak için Etiyopya hükümeti ile bir anlaşma imzaladı. Ağ, aynı zamanda, yüzde 100 merkeziyetsiz bir yapıya ulaşan sürekli gelişmeye de tanık oldu.

 

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku