MoneyGram’dan Dev Ortaklık: Bitcoin (BTC) İçin Bir Zafer Daha!

0 45

Amerikan para transferi devi MoneyGram, kullanıcıların ABD’de Bitcoin (BTC) satın almalarına ve çekmelerine olanak tanıyacak. Bu gelişme, Bitcoin (BTC)’in daha fazla benimsenmesinin bir başka göstergesi olarak değerlendirildi. Moneygram, bu hizmet için kripto para borsası Coinme ile ortaklık imzaladı.

Bitcoin (BTC)’in benimsenmesi açısından önemli bir adım

CNBC’nin bildirdiğine göre, önümüzdeki haftalarda mevcut ve yeni Coinme kullanıcıları, MoneyGram şubelerinden nakit ile Bitcoin satın alabilecek ve çekebilecekler. İlk olarak 12 bin MoneyGram şubesinde başlayacak olan hizmet, Haziran ayında 17 bin şubede mümkün olacak. MoneyGram’ın ABD’de toplam 23 bin şubesi bulunuyor.  Bu işbirliği, daha fazla yatırımcının, lider kripto para birimine daha kolay ulaşımı açısından önem teşkil ediyor. MoneyGram’ın bu hamlesi, PayPal’ın piyasaya girmesinden kısa bir süre sonra meydana geliyor. MoneyGram CEO’su  Alex Holmes konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Bu ortaklık, bizi tamamen yeni bir müşteri segmentine açıyor. Benzersiz, küresel ağımız inanılmaz derecede değerli bir sistem ve ağımızı değişen teknoloji ile birlikte yeni kullanım durumlarına açmak önemli bir gelişme.  Platformumuzu Coinme’ye açmaktan heyecan duyuyoruz.

MoneyGram daha önce Ripple ile ortaktı

Moneygram, banka havalesi söz konusu olduğunda en büyük isimlerden biridir ve bir Bitcoin ATM hizmet sağlayıcısı ile ortaklık kurmuş olmaları, Bitcoin (BTC)’in benimsenmesi konusunda çok şey ifade ediyor. Ancak bu, sınır ötesi para transferi hizmeti sağlayıcısı için ilk kripto para girişimi değil çünkü SEC davasına kadar MoneyGram, Ripple ile ortaklık yürüttü ve ardından kripto şirketi ile ortklığını iptal etti. Moneygram, Ripple’ın Japonya’daki SBI gibi RippleNet adlı sınır ötesi merkeziyetsiz çözümünü kullanıyordu, ancak şirketin SEC sonrası dava açtığı resmi açıklamasında Ripplenet hizmetlerini kullanmadığını söyledi.

Kripto para birimleri, hem fiyat hem de popülerlik açısından büyük bir yükselişin ardından, fintech endüstrisinden giderek büyüyen bir ilgi görmeye devam ediyor. Çok sayıda kurumsal ve halka arz olmuş şirket, hizmetleri için Bitcoin kabul etmeye başladı ve hatta Tesla ve MicroStrategy gibi dev şirketler  bilançolarına ekledi. Kripto para topluluğu merakla bir sonraki gelişmeyi beklerken, MoneyGram’dan gelen ortaklık haberi heyecan yarattı.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku