Ünlü Milyarder Açıkladı: Sorun Çözülmeli, BTC Bu Şekilde Düzenlenmeli!

26

Milyarder girişim kapitalisti Chamath Palihapitiya, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in bir menkul kıymet gibi düzenlenmesi gerektiği konusunda düşüncelerini paylaşıyor.

Milyarder girişimci BTC ile ilgili sorunları podcast yayınında açıkladı

All-In Podcast’te gerçekleşen yeni bir röportajda milyarder Palihapitiya, düzenleyici kurumların ve yasa koyucuların lider kripto para birimi BTC’nin mutlaka bir menkul kıymet gibi olmasa dahi bir menkul kıymet gibi davranılması gerektiğini söylüyor:

Bu noktada Bitcoin’in muhtemelen bir menkul kıymet gibi düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum, öyle olmasa bile ve sadece hem kripto para piyasasının hacmi hem de büyüklüğü sebebiyle daha çok bir emtia olarak kabul edilebilir…

Milyarder ayrıca sözlerine piyasalar ile ilgili düşünceleri ve görüşleriyle devam ediyor:

Örneğin, kredi piyasalarında, herhangi bir türde çok karmaşık türevlerin ticaretini yapmaya çalışan bir piyasa katılımcısıysanız, gitmemiz gerekiyor ve ISDA’lar (Uluslararası Swap ve Türev Birlikleri) olarak bildiğimiz bu ürünleri yaratıyoruz. Temel olarak, bu çok ezoterik özellikleri olan piyasaların bazılarında risk almamıza ve risk almamıza izin veren bir tür hesaptır. Ancak bunun etrafındaki temel ilke, ortak bir parametre seti, bir takas odası ve riski izleme yeteneği mevcuttur. Bunların hiçbiri ise henüz bu alanda yok ve bence insanların şimdilik çözmesi gereken şeylerden biri bu

Palihapitiya: DeFi protokollerini sorgulamadık bunu hiç birimiz yapmadık

Milyardere Chamath Palihapitiya göre, kripto para endüstrisinin sahip olduğu bir diğer sorun ise, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinden yatırımcıların gerçekçi olmayacak şekilde yüksek kazanç ve getiri beklentileri olduğunu söylüyor:

Bütün bu işlem faaliyetlerine bakıldığında, gerçek olamayacak kadar iyi ve olumlu görünüyordu. Bu DeFi protokolünün size yüzde 24 oranında kazandıracağını nasıl gerçekleşeceğini duyduğunuzda… hiç mantıklı gelmedi, ama şahsen sonra hiçbirimiz durup bunu gerçekten sorgulamadık.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bununla birlikte lider kripto para birimi BTC son 1 yıllık sürece bakıldığında yüzde 43.8 oranında gerileme yaşadı. Son bir aylık döneme bakıldığında fiyatlardaki gerilemenin yüzde 37.5 olduğu ve son 24 saate bakıldığında ise yüzde 1.4 düşüş yaşadığı görülüyor. Şu anda 19.057 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Birçok analist Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde içinde bulunduğumuz ayı piyasası dönemi boyunca, fiyatların düşüşler yaşamaya devam edeceğini söylüyorlar. Bitcoin fiyatının yeniden destek seviyesinin altına düşmesi durumunda kimi analist düşüşlerin devam edeceğini öngörürken, kimi analistte de destek seviyesinden bir kırılma ile yükselişe geçeceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku