Sinyal Geldi: Bu Gösterge, Bitcoin Dip Fiyatını Tespit Etti!

2.238

Bir analist, MVRV-Z Skoru denenmiş ve test edilmiş bir alt göstergedir, ancak henüz tabana geri dönmedi, diye uyarıyor. Piyasanın en doğru göstergelerinden birine göre, lider kripto para birimi Bitcoin ( BTC )’in bir makro dip koymadan önce daha da düşmesi gerekiyor. İşte detaylar…

Bu gösterge Bitcoin için düşüş sinyali veriyor

Zincir içi analitik firması Glassnode dahil olmak üzere kaynaklardan gelen veriler , Bitcoin’in MVRV-Z Skorunun tam olarak olmasa bile, neredeyse  bir fiyat tersine çevrildiğini gösteriyor. BTC/USD’nin mevcut makro düşük seviyesi olan 17.600 doların altına inip inmeyeceği veya ne zaman ineceği tartışmalarının ortasında , yeni rakamlar piyasanın kolayca daha fazla düşebileceğini gösteriyor. Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb’in belirttiği gibi , MVRV-Z puanı şimdi klasik yeşil bölgesinde, ancak henüz geçmişte fiyat diplerine eşlik eden noktada değil.

bitcoin

MVRV-Z, Bitcoin (BTC) spot fiyatının “gerçeğe uygun değeri” olarak adlandırılan şeye göre ne kadar yüksek veya düşük olduğunu ölçer. En verimli Bitcoin üst ve alt tahmin araçlarından biri haline gelen şeyi oluşturmak için standart sapma ile birlikte piyasa değeri ve gerçekleşen fiyat verilerini kullanır. Veri kaynağı LookIntoBitcoin , MVRV-Z’nin geçmişinde BTC/USD’deki her makroyu en üstte ve en altta yakaladığını ve bunu iki haftalık bir doğrulukla yaptığını belirtiyor. Metrik, sonuncusu Mart 2020’de olmak üzere, yeşil bölgesinin yalnızca birkaç kez altına düştü, ancak daha fazla aşağı yönlü baskı, tekrarlanan bir performans sağlayacaktır. Filbfilb en son grafikler ve tahminler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

MC olduğunda normalde dibe vuruyoruz

16.000 dolarlık dip bölge çekiş kazanıyor

15.600 dolar, Bitcoin’in dipte nerede olduğuna dair mevcut çeşitli tahminlerle bağlantılı olacaktır. Bu arada hafta sonu Twitter takipçilerine yaptığı bir açıklamada, popüler kripto para hesabı CryptoBullet, bu alanı izlenmesi gereken birkaç önemli destek bölgesinden biri olarak dahil etti. 16.000 dolar aynı zamanda Bitcoin’in 50 aylık hareketli ortalamasından ortalama sapmayı işaret ediyor.

 

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin’in göreceli güç endeksi veya RSI, şimdiye kadarki en düşük seviyesinde, şu anda önceki yarılanma döngüsünün yaklaşık 20.000 dolarlık zirvesinin altında olan bir piyasanın aşırı satım doğasının bir başka göstergesi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatte yaklaşık yüzde 0,5 düşerek 19.137,61 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku