Mike Novogratz’dan Çarpıcı Bitcoin ve Ethereum Yorumu: Devam Edecek

1.559

Varlık yönetimi uzmanı Mike Novogratz, Çin yasağının ardından Bitcoin ve ETH’ye ne olacağı konusunda görüşlerini paylaştı. Galaxy CEO’su, değişken fiyat dalgalanmalarının ne kadar normal olduğunu açıklayan iki buçuk dakikalık bir video yayınladı. Milyarder Mike Novogratz çarşamba günü, kripto yatırımcılarını keskin bir satışa rağmen yerlerini korumaya teşvik etti. Ayrıca yatırımcıları piyasadaki fiyat düşüşü sırasında satın almaya teşvik etti.

Novogratz, Bitcoin ve ETH yatırımcılarını beklemeye çağırıyor

Çarşamba günü, kripto para piyasası değerlemesinin yaklaşık %50’sini silen yedi günlük bir satışın derinliklerinde, milyarder Mike Novogratz yatırımcılara şu tavsiyede bulundu:

Yerinizi koruyun.

Galaxy Dijital kurucusu ve CEO’su Novogratz tarafından yayımlanan iki ve bir buçuk dakikalık videolarda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin fiyatında görülen volatilitenin normal olduğu şöyle ifade edildi:

Piyasa, güveni yeniden inşa ettiği için birkaç ay olmasa da haftalarca konsolide edecek.

Novogratz, Bitcoin ve ETH yatırımcılarını beklemeye çağırıyor
Novogratz, Bitcoin ve ETH yatırımcılarını beklemeye çağırıyor

Dev tasfiyenin; bazı kripto para varlıklarını uzun vadeli sermaye kazançlarına dönüştüren son vergi süresinin sona ermesinden, Bitcoin (BTC)’in zararlı çevresel etkileri hakkındaki yorumlarıyla Elon Musk’ın “ayıyı uyandırmasına” kadar birçok faktörün bir karışımı olduğunu söyledi. Ayrıca Novogratz konu hakkında şu açıklamada bulundu:

Humpty Dumpty’yi bir hafta içinde tekrar bir araya getirmeyeceğiz. Ancak, hem Bitcoin ekosisteminde, hem de Ethereum ekosisteminde, kripto ekosisteminin çoğunda gerçekleşen temel ilerlemenin tüm hızıyla devam ettiğini yüksek sesle vurgulamak istiyorum.

Galaxy CEO’su kripto para piyasasının konsolide olacağına inanıyor

Galaxy CEO’su ayrıca, kripto para biriminin değerinin, sigortada, türevlerde, bankalarda, insanların birbirine değer aktarma biçiminde devrim yaratacak bir teknoloji olduğunu vurguladı. Novogratz düşüncelerini aktarmaya şöyle devam etti:

Büyük merkezi olmayan devrim canlı ve güçlü bir fiyat darbesi aldı. Kripto daha önce bu arınmalardan mustaripti ve her zaman güçlü bir şekilde geri döndü.

Altcoin Avalanche’ın arkasındaki ekip olan Ava Labs’ın başkanı John Wu, benzer şekilde gerileme karşısında şaşırmadı. Insider’a Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri ile ilgili olarak şu şekilde eklemede bulundu:

Genellikle çok fazla hacim olduğunda, bu insanların piyasadan çıktığının bir işaretidir. Bu yüzden bir miktar istikrar olacağını düşünüyorum.

Cuma günü, Çin Merkez Bankası (PBOC), ülkedeki tüm kripto para işlemlerinin yasaklandığını açıklayan kamuya açık belgeleri ilan etti. Yine de Bitcoin ve diğer altcoinlerin sahipliğine izin veriliyor. Daha sonra, bazı kripto etkileyicileri tarafından belgelerin yaklaşık iki hafta boyunca PBOC ve Çin hükümeti içinde dolaşımda kaldığı ancak yalnızca 24 Eylül’de kamuoyuna açıklandığı açıklandı. Önde gelen yatırımcı ve kendi kendine finansal eğitim kitabı “Zengin Baba, Zavallı Baba” nın yazarı, Çin’in bu adımı atarak yakında kendi CBDC’sini (diğer adıyla DCEP) başlatmanın önünü açtığına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Markets.businessinsider.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku