Robinhood’un Büyük Başarısı Kripto Para Sektörünün Geldiği Noktayı Gösteriyor

0 25

Y kuşağını ve diğer deneyimsiz yatırımcıları hedefleyen popüler bir ticaret uygulaması olan Robinhood, kripto para birimleri için önemli bir merkez haline geldi ve son zamanlarda dijital varlıkların ana akım olma hedefinde büyük bir yol kat ettiğine dair daha fazla kanıt sunuyor.

Şirket Perşembe günü, 2021’in ilk çeyreğinde 9,5 milyon kullanıcının platformunda dijital varlıkları alıp sattığını bildirdi. Bu bir önceki çeyreğe göre altı kat artış demek.

Robinhood, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ethereum Classic (ETC) dahil olmak üzere birçok büyük kripto para birimi için komisyonsuz işlem sağlıyor. Uygulama ayrıca yaklaşık bir düzine daha fazla dijital varlık için gerçek zamanlı piyasa verileri sağlar.

Robinhood’ın kripto para işinin yükselişte olması, kripto para pazarının son altı ayda büyüklüğü ve büyüme oranı göz önüne alındığında pek de şaşırtıcı değil. Tüm kripto paraların toplam değeri Nisan ayı başında 2 trilyon dolara ulaştı ve sadece üç ayda ikiye katlandı.

Bu kazançların büyük bir kısmı, Bitcoin’in (BTC) Ocak ayından bu yana neredeyse iki kat artmasıyla katalize edildi. Bitcoin’in kazançları yavaşladıkça, altcoinler ön plana çıkmaya başladı.. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in dışındaki kripto paralar artık genel pazarın yaklaşık yüzde 45’ini oluşturuyor.

Şirket Halka Arz Olma Yolunda 

Ancak 2021, Robinhood için hiç de iyi başlamadı. Şirket, GameStop ve perakende trader’lar arasında popülerliği artan diğer hisse senetlerinin ticaretini askıya almaya karar verdikten sonra büyük tepkiler aldı. Sonuç olarak, şirketin kamuoyunda güveni sarsıldı ve bu da yöneticilerini halka arz planlarını yeniden düşünmeye zorladı.

Tartışmaya rağmen, geçen ay Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu evraklara göre, Robinhood ilk halka arz planlarında somut adımlarla ilerliyor. Şirket, halka arzın ne zaman gerçekleşeceğini belirtmemiş olsa da, teklifin “SEC, piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak gözden geçirme sürecini tasarladıktan sonra” devam edeceğini doğruladı.

Robinhood, mükemmel ilk çeyrek sonuçlarını bildirmek için kripto odaklı borsalar Coinbase ve Kraken’a katıldı. Cointelegraph’ın kısa süre önce bildirdiği gibi, Kraken bir halka arz için Coinbase ve Robinhood’ın izinden gitmeye hazır görünüyor, belki de önümüzdeki yıl gibi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku