MicroStrategy Yaklaşık 500 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Duyurdu

35

Ünlü yazılım şirketi MicroStrategy, halihazırda sağlam olan BTC rezervlerini pekiştirmek için ek 13.005 birim Bitcoin (BTC) satın aldı. Şirketin CEO’su Michael Saylor, resmi Twitter hesabında, en son satın almanın yaklaşık 37.617 dolarlık ortalama Bitcoin fiyatıyla yaklaşık 489 milyon dolar değerinde olduğunu açıkladı.

MicroStrategy, Bitcoin (BTC)’nin ve genel olarak kripto para piyasasının değeri düşerken, fırsatları değerlendiriyor

MicroStrategy‘nin başlıca iş modeli, yazılım ve istihbarat sistemleri oluşturma etrafında döner. Şirket, Bitcoin odaklı bir hazine arayışında standardı belirleyen bir kurum olarak kendini kanıtlamıştır. Şirketin CEO’su Michael Saylor Twitter hesabından, 21 Haziran 2021 itibariyle, MicroStrategy‘nin Bitcoin başına ortalama 26.080 dolar fiyatla toplam yaklaşık 105.085 Bitcoin aldığını açıkladı.

Tüm kripto para birimi endüstrisi, Çin yasağının sebep olduğu FUD’dan ve genel olarak fiyat etkisinden dolayı sarsılıyor. Birleşik kripto piyasası değeri yüzde 3,38 düşüşle 1,35 trilyon dolara düşerken, aylar önce kaydedilen 2,7 trilyon dolardan çok uzakken, MicroStrategy doğal fırsatlardan yararlanıyor. Fiyatlardaki düşüş, MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin satın alması için bir yol yaratırken, yükseliş eylemleri, piyasayı Çin Merkez Bankası tarafından devam eden kripto yasağının etkisinden korumaya yardımcı olmak için yardımcı oluyor.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin yatırımları konusunda MicroStrategy’ye göre daha tedbirli davranıyor

MicroStrategy, Bitcoin birikim gündeminde, hissedar fonları tahsis etme konusunda zengin bir geçmişe sahip. Şirket, Bitcoin’e yatırım yapılmasını sağlayacak fonu toplamak için bir dizi yol tasarladı. Bu fonlardan bazıları, 2 milyar dolarlık Kıdemli Dönüştürülebilir Senetlerin ihracının yanı sıra hisselerinin elden çıkarılmasını içeriyor. Şirket, halihazırda kendisini diğer kurumsal yatırımcıların da takip etmesi için bir model olarak konumlandırıyor.

Her kuruluş, özellikle enerji kullanımıyla ilgili olarak Karbon ayak izini azaltmaya çalışan sürdürülebilir uygulamalarla karşılaşmak için çabalıyor. Kurumsal yatırımcılar için en çekici kripto varlık olan Bitcoin (BTC)’in, benimsediği madencilik sürecinde çok fazla enerji kullandığı kanıtlandı. Bitcoin, madencilik operasyonlarını sürdürülebilir seçeneklere geçirmesi talebiyle Tesla CEO’su ve Çin hükümeti tarafından körüklenen birçok endişeyi üzerine çekti. Kurumsal yatırımcılar MicroStrategy’ye kıyasla daha muhafazakar görünüyor ve Tesla’nın yakın zamanda belirttiği gibi, madencilik faaliyetlerinin yüzde 50’si yenilenebilir enerjiyle yapıldığında yatırımlar yoğunlaşabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku