Miami Belediye Başkanı Bitcoin (BTC)’e Yatırım Yaptığı Tarihi Açıkladı!

31

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, dün katıldığı CNBC’deki Squawk Box adlı programda, portföyünde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETC) bulunduğunu açıkladı. Suarez, sıkı bir Bitcoin savunucusu ve Miami’ye Bitcoin ve kripto para düzenlemesi getirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Suarez’in en büyük amacı, ekolojik endişeler etrafında giderek büyüyen FUD’un ortasında, Miami’yi sürdürülebilir enerji ile işleyen Bitcoin madenciliği merkezi haline getirmek.

Suarez teşvik paketi onaylandıktan sonra Bitcoin aldı

Belediye Başkanı, daha önce ayrıca devlet çalışanlarının maaşlarının BTC ile ödenmesini ve vatandaşların kripto para birimleri ile vergi ödemesine izin verilmesini de savunmuştu. Piyasada meydana gelen son çöküşte, BTC satın alıp almadığı sorulduğunda Suarez, oldukça meşgul olduğunu ve bu nedenle dipten henüz satın alamadığını, ancak yakın gelecekte almayı planladığını söyledi.

 

Suarez, ABD Senatosu Mart ayı başlarında  COVID-19 krizinin ekonomik etkilerini ortadan kaldırmak için 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini kongreden geçtikten hemen sonra Bitcoin ve ETH satın aldığını söyledi. Teşvik paketi sonrası BTC 54 bin dolar seviyesine ulaşmıştı.

Miami’yi kripto para başkenti yapma hayali

Bitcoin fiyatı, 2017 yılının en yüksek seviyesinden üç kattan fazla artarak 64,683 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. MicroStrategy gibi birçok Fortune 500 şirketi, bu boğa koşusundan en iyi şekilde yararlandı. Şimdi bile firma kârda.

Miami Belediye Başkanı ayrıca şehrin hazinesine Bitcoin eklemenin yollarını arıyor ve mevcut yasalar şehir hazinesinin fiat dışında bir şey tutmasına izin vermese de, Suarez eyalet yasalarını en iyi kripto para birimini içerecek şekilde değiştirmeye istekli olduğunu ima etti ve şunlrı söyledi:

Şu anda fiat olmayan bir şeyi elimizde tutmamıza izin verilmiyor, bu yüzden bir eyalet yasası değişikliği gerektirecek. Ayrıca volatilitenin de zamanla azalacağına inanıyorum.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku