ABD’li Eski Kongre Üyesi: Hedefte Bitcoin (BTC) ve Altın Var!

66

Eski ABD Kongre Üyesi Ron Paul, Bitcoin (BTC)’in bir para birimi olduğunu ve lider kripto para biriminin dolar ile rekabet etmesine izin veren yasal değişikliklerin yapılması gerektiğini söyledi.

Hükümetler Bitcoin (BTC)’den korkuyorlar

Kitco News’e konuşan Ron, insanların tercih ettikleri para biçimini seçme özgürlüğüne sahip olmaları gerektiğini söyledi ancak bu fikrin gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını da kabul etti. Eski kongre üyesi, hükümetin korkularından birinin doların yerini Bitcoin (BTC)’in alması olduğuna dikkat çekiyor. Politikacı, doların varlığını sürdüreceğine , ancak potansiyel olarak değer kaybedeceğine inanıyor. Ron şunları söyledi:

Bazı yönlerden rekabet ettiğiniz para birimidir. Uluslararası düzeyde biraz öyle ama kimsenin ulusal düzeyde rekabet etmesine izin verilmiyor. Dolar ile rekabet etmemize izin verilmiyor.

Ron, hükümetin, normal işlemlerde Bitcoin ve kripto para birimlerinin kullanımını sınırlarken, doların statüsünü korumak için muhtemelen daha fazla yasa çıkaracağını da sözlerine ekledi. Özellikle, Ron, ihale yasalarından kurtulmayı amaçlayan yasalar çıkarmaya çalıştı. Eski konre üyesi şunları söyledi:

Kripto paraların doların yerine geçmesine izin vermiyorlar. Buna karşı yasalar olacak, ama yasallaştırmak istedim. Bence sorunumuz altın standardının veya kripto para teknik özellikleri değil. Sorunlarımız hükümete bağımlılıktır.

Tartışmalar uzun bir süre daha devam edecek

Eski milletvekili, ikisini para olarak görse de Bitcoin (BTC)’in aksine Doların değer kaybetmesine rağmen insanların zarar edemeyeceğini belirtiyor. Ron ayrıca, paranın vergilendirilemeyeceğini ileri sürerek, Bitcoin üzerinden elde edilen karların vergilendirilmesine ilişkin mevcut sistemi de eleştirdi. Bitcoin savunucusu, Bitcoin’in para olarak statüsü konusundaki tartışmanın uzun süre daha süreceğini ekliyor.

‏‎‏‎‏‎‏‎Zengin Yatırımcılar Bitcoin'e 100 Milyon Dolarlık Fon Akıttı!
 

Hedefte altın da var

Ron, Bitcoin’in sıkı düzenlemelerin yanı sıra dolar için bir tehdit oluşturduğundan, hükümetlerin başka bir yatırım yolu sundukları için altın gibi değerli metallere de odaklanabileceğini belirtiyor.Ron, yatırımcıların altınla ilgili olası katı düzenlemeler konusunda da endişelenmesi gerektiğini belirtiyor. İlginç bir şekilde, eski bir Kongre üyesi, değerli metalleri de para olarak gördüğünü belirtiyor. Çin liderliğindeki bazı yargı bölgeleri, Bitcoin üzerinde bir savaş ilan etti. Çinli yetkililere göre, kripto para birimleri finansal istikrar için bir tehdit oluşturuyor.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku