Çarpıcı Gelişme: Bitci.com Formula 1 2021 Oyununda Boy Gösterecek!

33

Türk yazılımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen, Türkiye’nin ilk yerli Blockchain şirketi Bitci Teknoloji; Karşıyaka, Eskişehirspor, Türkiye Basketbol Federasyonu, Ankaragücü, Glasgow Rangers, Real Betis, McLaren Racing, İspanya Milli Futbol Takımı ve Wolverhampton Wanderers’ın ardından, istikrarlı bir şekilde yeni projelerine devam ediyor. Bitci.com, şimdi de, dünyanın en büyük firmalarından Electronic Arts’ın (EA) son Formula 1 oyununda yerini alacak.

 McLaren ortaklığı büyük ses getirmişti

Bitci Teknoloji, Formula 1 tarihinin en başarılı takımlarından McLaren Racing ile blockchain teknolojileri geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı. McLaren Formula 1 Takımı için özel bir token projesi hayata geçirecek. 3+2 yıl geçerli olacak anlaşmayla birlikte, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yerli blockchain ilk kez Formula 1 organizasyonunda kullanılmış oldu

Anlaşma kapsamında, Bitci Teknoloji şirketlerinden Bitci.com’un logosu McLaren Formula 1 Takımı araçlarında ve pilotların kasklarında yer aldı. Böylece ilk kez bir Türk şirketi bu alanda Formula 1 organizasyonunda yer almış oldı.

Bitci.com Electonic Sports’un (EA) son Formula 1 oyununda

Son Formula 1 oyununun geliştieicisi şirket olan Electronic Arts, 1982 yılında Trip Hawkins tarafından kuruldu. Şirket bu alanda açılan ilk şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İlk yılllarında daha çok bilgisayar satışına yoğunlaşmış, bu arada sadece bazı oyunların yayımcılığını üstlenmiştir. 80’lerin sonlarına doğru oyun konsolları için de çalışmaya başlamıştır. 90’lı yılların sonları ve 2000’li yıllarda Medal of Honor, Need for Speed ve Battlefield serileri sayesinde ünlü bir oyun şirketi haline gelmiştir. EA, günümüzde birçok oyunun yapımcılığını yapmaktadır. Bitci.com’un yer alacağı son Formula 1 oyunu büyük ilgi görüyor.

Formula 1 2021, Codemasters tarafından geliştirilen ve EA Sports tarafından yayınlanan 2021 Formula 1 ve Formula 2 şampiyonalarının resmi video oyunudur. Codemasters tarafından geliştirilen ve EA Sports tarafından yayınlanan serinin ilkidir. Oyunun, Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S için 16 Temmuz 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Her geçen gün yeni anlaşma ve projeler ile Türkiyenin guru kaynağı haline gelen Bitci.com, dünyanın en büyük fırmalarından Electronic Arts’ın (EA) son Formula 1 oyununda yerini alarak bir kez daha ülkemizi temsil edecek.

Bitci Teknoloji hakkında

Çağdaş Holding bünyesinde Blockchain teknolojileri araştırma ve geliştirme amacıyla Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana sektördeki öncü faaliyetlerine devam etmektedir. İlk etapta kendisine ait mining tesisini ve mining havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, ardından dünyanın en gelişmiş kripto para alım-satım borsalarından olan Bitci.com’u hayata geçirdi. 2020 yılında, Türkiye’nin ilk borsa ve ödeme sistemine entegre blokzinciri olan Bitcichain’i geliştiren Bitci Teknoloji, eş zamanlı olarak da Türkiye’de ilk kripto para ile ödeme yapılmasına imkân sağlayan BitciPay’i devreye aldı.

Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştirmek üzere yola çıkan Bitci Teknoloji, bu kapsamdaki ilk anlaşmaları Türkiye’de Karşıyaka Spor Kulübü, Türkiye A Milli Basketbol Takımı, Eskişehirspor, Ankaragücü; Avrupa’da ise Glasgow Rangers, Real Betis, McLaren Racing ve İspanya Milli Futbol Takımı ile hayata geçirdi. Bitci, inşaat, enerji ve turizm gibi sektörlere yönelik blockchain çözümleri konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bitci Teknoloji’nin sistem altyapısı tamamen kendi mühendisleri ve tasarımcıları tarafından hayata geçirilmiş olup; şirketin genel merkezi Bodrum’dadır.

Kaynak Bitci.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku