Ünlü CEO’dan Önemli BTC Açıklaması: Bu Metrikler Yükseliş Habercisi!

47

ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin (BTC)”nin zincir üstü ölçümleri yükseliş sinyalleri verirken Bitcoin için büyük bir yükseliş öngörüyor. İşte ayrıntılar…

Zincir üstü ölçümler Bitcoin (BTC)’nin dip yapma sürecinde olduğunu gösteriyor

Riskten korunma fonunun In the Know YouTube serisinin yeni bir bölümünde Wood, zincir üstü ölçümlerin Bitcoin’in dip yapma sürecinde olduğunu gösterdiğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Ölçümlerimize göre, kısa vadeli sahiplerin teslim olduğu görülüyor. Bu, dip seviyelere vurmak açısından çok iyi bir haber. Uzun vadeli sahipleri yüzde 65,7 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu, Bitcoin’i en az bir yıldır ellerinde tuttukları anlamına geliyor. Burada çok güçlü sahiplerimiz veya HODLer’larımız var. Bu aynı zamanda çok iyi bir haber, ancak dibi işaretlemek için bazı uzun vadeli kapitülasyonlar görebiliriz.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 30 Bin Doların Altına Düşecek mi?

Wood, zincir üstü ölçümlere ek olarak, Bitcoin vadeli işlem piyasasını da yakından takip ettiğini ve bunun BTC için artan bir oynaklık dönemine işaret ettiğini belirtti.

Bitcoin vadeli işlemleri, Bitcoin’i tespit etmek için ucuz satış yapıyor ve bu zamanlarda oynaklık bekliyoruz. Şimdi, yukarı mı aşağı mı olduğunu bilmiyoruz, ancak parçadaki diğer metriklerden şu anki düşüncemizin veya yargı kararımızın Bitcoin’deki bir sonraki büyük volatilite beklentisinin yukarı yönlü olacağını görebilirsiniz.

Terra (LUNA) felaketi düzenleyicilere daha fazla sebep verdi

İyimserliğe rağmen Wood, Terra (LUNA) çöküşünün ardından dikkatli olduklarını söyleyerek şunları belirtti:

Yine de nöbetteyiz. Biliyorsunuz, Terra felaketi, bence, düzenleyicileri daha da fazla teşvik etmek veya vermek açısından kripto için bir fiyaskoydu, gelip beklediğimizden daha ağır bir el ile biraz daha fazla düzenleme yapmak için sebep verdi.

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçen ay, Terra ve ona bağlı stabilcoin Terra USD (UST) çöktü ve piyasa değerini 40 milyar doları sildi.Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre, Terra blockchain’inin yerel token’i Luna ve amiral gemisi algoritmik stablecoin’i UST’nin çöküşü, merkeziyetsiz finansa (DeFi) ve genel olarak kripto pazarlarına olan güveni azalttı. Mike Novogartz konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Sadece Luna ve UST’de, 40 milyar dolarlık piyasa değeri çok kısa sürede yok edildi. Hem büyük hem de küçük yatırımcılar karların ve servetin kaybolduğunu gördüler. Çöküş, kripto ve DeFi’ye olan güveni azalttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku