Dikkat: Bu Metaverse Coin’in Piyasa Değeri Hızla Eriyor!

91

Mayıs ayındaki yaşanan kripto para piyasası çöküşünden en çok etkilenen kripto para birimlerinden biri de BAYC NFT koleksiyonuna ait metaverse coin projesi ApeCoin(APE) oldu. Yaşanılan düşüşler sonrasında, APE’in piyasa değerinde keskin bir düşüşe neden olduğu belirtiliyor.

Metaverse coin projesindeki gerilemenin faktörleri ele alındı

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Metaverse coin, tüm zamanların en başarılı NFT projelerinden biri olarak bilinen Bored Ape Yacht Club(BAYC) tarafından destekleniyor. ApeCoin, Haziran 2022 tarihinde piyasa değerine göre ilk 50 kripto para birimi arasında yer almaya devam ediyor. APE, Be(In)Crypto araştırmalarına göre yılın beşinci ayında yaklaşık olarak 1,97 milyar dolarlık piyasa değeriyle kapattığı bildiriliyor.

Diğer kripto para birimlerinin değerindeki düşüşler sebebiyle bu rakam yüksek görünse de, bu sayı 1 Mayıs tarihindeki piyasa değerinden yüzde 56 oranında bir düşüşü göstermekte olduğu belirtiliyor. Düşüşlerin gerçekleştiği gün APE’in, piyasa içerisinde tekabül eden 3.37 milyar dolarlık büyük bir işlem hacmi gördüğü söyleniyor. Bu bölgede 4.55 milyar dolarlık kapitalizasyon olduğu bildiriliyor.

 

Mayıs ayının ilk günlerinde yatırımcılar tarafından yapılan satım işlemlerinin, 9-13 Mayıs haftasında yoğunlaştığı ve metaverse coin’in azalan piyasa kapitalizasyonunda büyük rol oynadı belirtiliyor. Birçok analist, enflasyonu, Rusya/Ukrayna krizinin ekonomik açıdan belirsizliklerini ve Federal Rezerve(FED)’in faiz oranlarında yükseltmeye giderek enflasyonu kontrol etme arayışının, APE değerlemesindeki gerilemenin faktörlerinden olarak görüyorlar. 1 Mayıs’ta, APE’de gerçekleşen büyük işlemlerin sayısı 15.97 dolar fiyat seviyesiyle 2.580 ile zirveye ulaştı.

ApeCoin açılış fiyatından yaklaşık yüzde 66 gerileme yaşadı

Bu işlemler aynı fiyatla 94,36 milyon APE’lik büyük bir işlem hacmine karşılık geldiği bildiriliyor. 94,36 milyon APE ile 15,97 dolar seviyesindeki fiyat çarpımı ile birlikte yaklaşık olarak 1,51 milyar dolarlık bir toplam hacme eşit olduğu belirtiliyor. 1 Mayıs tarihinde APE, 20.02 dolar seviyesinden açıldı, ardından ise 20.04 dolar seviyesi ile gün içinde en yüksek seviyesine ulaştı. Düşüşler sonrasında ise en yüksek fiyat seviyesinden yüzde 21 düşüşler 15.69 dolarla gün içi en düşük seviyeye gerilediği görüldü ve günü 15.97 dolar seviyesinden kapattı.

 

Mayıs ayının açılış gününde fiyatının beşte birinden fazlasını kaybetmesi sebebiyle, APE fiyatlarının toparlanamadığı ve ay boyunca daha yüksek dipler oluşturmak adına daha da düştüğü belirtiliyor. 1 Mayıs tarihinde 20.02 dolar seviyesinden işlem görmeye başlayan APE, aynı gün içerisinde 20.04 dolar ile aylık en yüksek seviyesine ulaştı. 11 Mayıs’ta ise 5.25 dolar seviyesini test etti ve ayın sonunda 6.76 dolar seviyesi ile kapandı. Genel olarak, Mayıs ayında APE’nin açılış ve kapanış fiyatı arasında yüzde 66’lık bir düşüş olduğu belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku