Milyarder Yatırımcı Açıkladı: Bu Nedenle BTC Henüz Dip Yapmadı!

65

Bitcoin (BTC)’de yaşanan son fiyat düşüşleriyle ​​birlikte, küresel yatırımcıların dikkatini kendisine çevirdiği belirtildi. Bazı büyük yatırımcılar, yeni bir dip seviyesine kadar gerileyen BTC’ye yatırım yapmak adına fiat para birimleri ile beklemede oldukları bildiriliyor.

‘’BTC adına yatırımcıların hala umutları var’’

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ancak gerçek şu ki, kimse tam anlamıyla dip seviyesinin ne zaman geleceğini tahmin edemiyor. Milyarder yatırımcı Mark Mobius bu konu ile ilgili olarak bir tahminde bulunduğu dile getirdi ve Bitcoin’in henüz bir dip seviyesine gelmediğini düşündüğünü açıkladı. Bloomberg ile gerçekleştirdiği son röportajında Milyarder yatırımcı Mobius şunları söylüyor:

Bitcoin yatırımcıları hala düşüşlerde satın alım işlemleri yapmaktan bahsediyor, bu da bir umut hissi olduğu anlamına geliyor. Aynı zamanda bu durum bir ayı piyasasının dibine ulaşmadığımız anlamına da geliyor.

Bitcoin, genellikle ABD hisse senedi endeksleriyle ve özellikle Nasdaq 100 ile ilişkilendiriliyor. Bununla birlikte, lider kripto para birimi BTC ve daha geniş kripto para piyasası, Mayıs ayının başlarından bu zamana kadar ki dönemde ABD hisse senetlerinden daha hızlı düzeltme yaşıyor. İlginç bir şekilde Mobius, Bitcoin’in borsadaki dip seviyesinin, zamanının önde gelen göstergelerinden biri olacağını belirtiyor ve hisse senedi yatırımcılarından dikkatlerini kripto para birimlerine çevirmelerini isteyerek konuşmasına devam ediyor:

Kripto para birimleri, yatırımcı duyarlılığının bir ölçüsüdür. BTC düşüyor, ertesi gün Dow Jones düşüş yaşıyor. Aldığın model bu. Bu durum ise bizlere Bitcoin’in öncü bir gösterge işlevi gördüğünü söylüyor.

Bitcoin madenci kapitülasyonunda yükseliş olduğu belirtiliyor

Ayrıca, yalnızca perakende ve kurumsal yatırımcılar “beklemekte vazgeçtiklerinde” ve yaşanan kayıplar nedeniyle daha fazla alım işlemi yapmayı bıraktığında, piyasanın dip seviyesine gerileyeceğini de sözlerine ekliyor. Bitcoin madencilerinin yaşanan bu piyasa çöküşü esnasında en çok satım yapanlardan oldukları belirtiliyor. BTC fiyatı 20 bin dolar fiyat seviyesinin altına düşmesinin ardından, madencilerin işletme maliyetlerini karşılamak adına varlıklarından daha fazla BTC satımı yaptılar.

Ancak CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, birkaç göstergenin dip seviyesini işaretlemekte olduğunu gösterdiğini de paylaşımına ekliyor. Bu aşamada lider kripto para birimi Bitcoin’de büyük bir kısa pozisyon açmanın tavsiye edilmediğini sözlerinde belirtiyor. Bununla birlikte, bu durum aynı zamanda BTC için uzun bir konsolidasyon dönemini başlatmış olabileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku