featured

Bored Ape Yacht Club’tan Gelecek Adına Önemli Hamle!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC), marketplace projelerini finanse etmek için hazine fonlarından 2 milyon dolar çekilmesi için oy kullandı. Manifold Studio tarafından yönetilen popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın resmi pazarı olan Ape Drops pazarına göre teklif, bugün ve ilerleyen zamanlar için önceden düzenlenmiş bir plan ve hazine fonları tarafından finanse edilen dengeli bir şekilde ilerleyebilecek bir pazar yeri kurmayı hedefliyor. Detaylar şu şekilde…

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club, NFT dünyasını değiştirebilir mi?

AIP 29’un arkasındaki kilit fikir ise NFT dünyasında öncü kilit oyuncular olarak bir miras oluşturmak olarak karşımıza çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere Ape Drops türünün ilk örneği olacak şekilde bir APE ekosistemi kurma planları, ilk olarak 12 Mayıs’taki tweet’te açıklanmıştı.

AIP Cuma günü yayına girdikten sonra Ape Drops‘un kendi sözleriyle “APE için bazı havalı şeyler inşa etmeye başlama” yönünde keskin bir arzuyu yansıtıyor. Yapılan teklifin asıl amacı ise Ape Drops pazarına hazine fonlarından alınan 2 milyon dolarlık bir fon sağlayarak, aridrop’ların dağıtılış sıklığını artırmak olarak açıklanıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “Bu 2 milyon dolar açık ve şeffaf bir şekilde iki gruba ayrıldı: Hazine Tahsisi ve Ekim Ödemeleri. 2 milyon doların 1,14 milyon doları Hazine’ye tahsis edilirken, diğer 860 bin doları Ekip Ödemeleri için kullanılacak.” yorumlarında bulunuldu.

Bu proje geleceğe yön verebilir

İlerleyen dönemlerde yapılacak airdrop’lar hem yeni sanatçıların hem de halihazırda bulunan projelerin bir karışımını oluşturacak ve bu nedenle teklifin geleceğe yön vermesi de planlanıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz zamanlarda yapılan airdrop’larda rap ikonları, Snoop Dogg ve Wiz Khalifa gibi ünlü isimler yer almıştı.

ApeCoin’den Metaverse Hamlesi! İşte Ayrıntılar

Bunlarla beraber Bored Ape Yacht Club (BAYC), aynı zamanda Bored Ape olarak da isimlendirilen, çizgi karakter şeklinde tasarlanabilen maymunların algoritmik olarak oluşturulmuş profil resimlerine dayanan bir ünlü bir NFT koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz sene Nisan ayında canlı ön satışla başlatılan proje, 1 milyar doların üzerinde bir satış yaptı. Daha fazla NFT haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bored Ape Yacht Club’tan Gelecek Adına Önemli Hamle!