Merkez bankaları kararları Bitcoin’i nasıl etkileyecek?

0 0

Makro piyasalarda hafta başladığında hava kesinlikle daha az canlı.

Sıkılaştırılan koronavirüs kısıtlamalarının bir kombinasyonu birden fazla merkez bankası tarafından fiat para birimlerini şişirme hamleleri ve ABD seçim belirsizliği duyarlılık üzerinde ağırlaşıyor.

Oy kullanma gününden sadece bir hafta önce Coronavirüs teşviki piyasadaki ürkekliği artırdığını kabul eden Washington üzerine yeni bir tartışma.

Avrupada 1.5 trilyon Euro değerinde olan kendi parasal teşvik programının genişletilmesi için gözler Avrupa Merkez Bankasının üzerinde. Japonya ve Kanada merkez bankaları da bu hafta virüs yanıtlarıyla ilgili güncellemeleri açıklayacak.

Yönetim altında 660 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan Manulife Investmentın portföy yöneticisi Chris Chapman Bloomberge Pazar günü yaptığı açıklamada “Covid öncesi veya trend büyümesine geri dönme açısından bir yıldan fazla sürebilir” dedi.

“İyileşme zamanlaması gecikecek ancak yine de önümüzdeki yıl bir noktada aşı beklentisi var.”

Bitcoin ters korelasyonda

Bitcoinin önemli ölçüde ters korelasyon gösterdiği ABD doları para endeksi (DXY) son günlerde yükselişe geçerken hisse senetleri haftaya aşağı yönlü bir eğimle başlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku