Merakla Beklenen Metaverse Projesindeki 55 Bin Arsa Tükendi!

58

Dünya çapında tanınan, ünlü NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın Metaverse projesi olan The Otherside içeriğinde yer alan 55.000 adetlik Otherdeed Metaverse arsası NFT’leri satışların başlamasının hemen ardından 3 saat gibi bir sürede tamamen tükendi.

The Otherside’ın Arsa Satışlarından 317 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi

Otherside projesinin resmi Twitter hesabına göre yatırımcılar sadece Bored Ape Yacht Club tarafından piyasaya sunulan altcoin’i olan ApeCoin kullanılarak yapılan satışta tüm NFT’ler tamamen tüketildi. NFT minting ücreti olarak 305 ApeCoin belirlenen satışta yaklaşık olarak NFT başına 5.800 dolar değerinde ödeme gerçekleştirildi.

Merakla Beklenen Metaverse Projesindeki 55 Bin Arsa Tükendi!

Toplamda 16.7 milyon ApeCoin (317 milyon dolar) kullanılan satış ile bu alanda da yeni bir rekor kırılmış oldu. Satış işlemi sırasında yatırımcıların KYC doğrulamasını geçmesi ve kripto para cüzdanlarını projeye ait web sitesinde önceden onaylatması gerekiyordu. Satışı gerçekleşen  NFT’ler sayesinde, yatırımcılar Otherside Metaverse evreninde arsa elde etmeye hak kazandılar.

Metaverse projesi için Ethereum Blockchain’ine Toplamda 172 Milyon Dolar İşlem Ücreti Ödendi

Bugün gerçekleşen mint işlemlerinin ardından, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club NFT sahipleri 3 hafta boyunca metaverse projesi üzerinde arsalarını ücretsiz bir şekilde alabilecek. 27.000 kullanıcının katılım sağladığı NFT satışında 55.000 Otherdeed NFT’sinin tamamı satın alındı. Toplamda 100.000 adet yer alacak olan NFT’lerin geri kalanı BAYC ve MAYC NFT koleksiyonu sahiplerine airdrop olarak dağıtılacak.

Merakla Beklenen Metaverse Projesindeki 55 Bin Arsa Tükendi!

Uzun süredir merakla beklenen NFT satışı sırasında Ethereum Blockchain’i üzerindeki işlem ücretleri 8.000 GWEI’e kadar yükseldiği gözlemlendi. Satış sırasında Ethereum Blockchain’i üzerinde kullanıcılar 172 milyon dolar seviyelerinde bir işlem ücreti ödedi. Bu miktar, her bir yatırımcının yaklaşık olarak 4.000 ila 10.000 dolar seviyeleri arasında bir işlem ücreti ödediği anlamına geliyor. Yüksek işlem ücretlerinden dolayı söylenen birçok kullanıcı ise, NFT projesine sahip olamadıklarından şikayet ediyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak bitcoinsistemi
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku